Tiyatrocu Ercan Kont son kez sahneye çıktı

Tiyatrocu Ercan Kont

son kez sahneye çıktı

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

Geçtiğimiz gün Hayatını kaybeden Ercan Kont, Renkli ve sevgi dolu kişiliği, sanatçılığı ile Atatürk’çülüğü dile getirilerek uğurlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nden emekli olan 77 yaşındaki Ercan Kont, bir süredir kaldığı Merkez Seyhan ilçesindeki huzurevinde vefat etti. Merhum Ercan Kont için Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu‘nda tören düzenlendi.

Ercan Kont’un sonsuzluğa uğurlandığı törene Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmet Yüksel, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir, eski milletvekilleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, aile bireyleri, tiyatrocular ve sevenleri katıldı.

Törende yapılan konuşmalarda merhum Ercan Kont’un Atatürk’çülüğü, renkli ve sevgi dolu kişiliği ile tiyatroculuğu dile getirildi.

Ercan Kont‘un kısa süre önce Yeşilyurt mahallesinde özel bir huzurevine yerleşmişti. 77 yasındaki Kont’un cesedi huzurevi yetkilileri tarafından kaldığı odasında bulundu. Kurum yetkilileri bunun üzerine olayı polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin incelemelerinin ardından Kont‘un cesedi Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Duayen tiyatrocu Ercan Kont 2 yıl önce alzheimer hastalığına yakalandığını duyurmuştu.

Merhum Ercan Kont, törenin ardından Kabasakal Mezarlığı‘nda toprağa verildi.

İSTANBUL SANAT MAGAZİN ailesi olarak kederli ailesine, sevenlerine ve yakınlarına, Dostlarına, arkadaşlarına başsağlığı diliyor merhum Ercan Kont için de Allah’tan rahmet diliyoruz.

Allah Rahmet eylesin.

*****

Read Previous

TOÇEV için yapılan ‘Çocuk ve İfade’ amacına ulaştı

Read Next

Merhum Tiyatro Sanatçısı Ercan Kont’la Söyleşi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: