Ressam Safter Çevirgen’in Mersin Sergisi beğenildi

Ressam Safter Çevirgen’in

Mersin Sergisi beğenildi

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Ressam Safter Çevirgen’in çalışmalarıyla bezenen Mersin Üniversitesi Nevit Kodallı Konser Salonu’nda 22 eseri sergilendi.
  • Çevirgen “Kendimi sorguluyor ve kendimi bulmak için arayışlarımı sürdürüyorum.”

Ressam Safter Çevirgen Adana’da ARD sanat Galerisi‘nde 22-31 Ekim 2019 tarihleri arasında açtığı sergiyi Mersin’de de sanatseverlerle buluşturdu.

Mersin Üniversitesi Nevit Kodallı Konser Salonu‘nda gerçekleştirilen sergi açılışında sanat dostlarının farklı bir yorum şöleni yaşamasına vesile oldu. Sergide, yağlı boya tekniği ile yapılmış 22 tablo ile sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.

Nevşehir doğumlu sanatçı yükseköğrenimini sosyoloji ve işletme alanlarında yaptı. Sanat yaşamını uzun yıllar İstanbul’da devam ettiren ressam 3. Kişisel sergisi olan Frekans isimli sergide, iç dünyanın dinamiklerini, devinimleri, aksaklıkları, çatışmaları, gerçek dünyaya iletmeye çalışıyor, kendine has yorumuyla bu hissiyatı yine gözler vasıtasıyla sizlere ulaştırmaya gayret ediyor.

Çevirgen, bütün bunları yaparken de kendisiyle yüzleştiğini belirterek, “Kendimi sorguluyor ve kendimi bulmak için arayışlarımı sürdürüyorum. Bu çalışmalarımda siz yerinizi aldığınızda sizi gözlerle baş başa bırakan sergide, zihniniz size sorular sormaya başlıyor. Sizleri düşünmeye zorlayan bu resimlerin etkisi uzun süre devam edeceğine inanıyorum” dedi.

*****

Read Previous

2 Aralık 2019 Pazartesi Günün Söyleşisi

Read Next

Yeni ANA Dergi’nin Aralık ayı etkinliği yapıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: