“Melek Ressamların Renkli Düşleri” Sergisi Açıldı

“Melek Ressamların Renkli Düşleri”

Sergisi Açıldı

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Bizde Varız Destekleme Derneği tarafından düzenlenen özel gereksinimli çocukların hazırladığı “Melek Ressamların Renkli Düşleri” adlı resim sergisi Adana’da açıldı.

Bizde Varız Destekleme Derneği tarafından düzenlenen özel gereksinimli çocukların hazırladığı “Melek Ressamların Renkli Düşleri” adlı resim sergisi Adana’da açıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonu girişinde açılan seri hakkında bilgi veren Bizde Varız Derneği ve GESAM’ın üyesi ve aynı zamanda anaokulu öğretmeni olan Eda Şengül, kendi projesi olan bu sanatsal etkinliğin dernek tarafından desteklendiğini belirterek, “Onlar adına yaptığımız bu faaliyetimizde özel çocukları gönüllü annelerle beraber dernek ayarladı. Bu sergide 15 çocuk var ama toplam çocuk sayısı 400. Onları dönüşümlü almayı düşünüyoruz” dedi.

Sergiye 30 resim ile katılan özel çocuklarla bu çalışmalarında sanat eseri orta çıkarmak olmadığını ve onlara kaliteli zaman geçirtmek olduğunu ifade eden Şengül, “Bu çocuklar arasında otizmli, daum sendromlular var. Biz çiziyoruz, onlara yardımcı oluyoruz, boyanması gerekenleri boyatıyoruz. Bu resimlerle çocukların kendilerini ifade etme gücünü gördük. Biz bunu başardık, çocuklar ve aileleri çok mutlu oldular. Konuşamayan çocuklarla şarkı söylüyoruz, resmin, sanatın gücünü burada görüyoruz. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum” dedi.

Yapılan diğer konuşmalardan sonra sergide emeği geçenlere plaketler verildi. Özel çocuklar daha sonra dans gösterisi gerçekleştirdiler.

Sergi açılışına CHP adana Milletvekili Ayhan Barut, İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Katibi Sevil Can, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı İsmail Güneş ile çok sayıda sanat dernekleri ve STK’ların başkan ve yöneticileri ile özel çocukların aileleri, gönüllü anneler ve  Sanatseverler katıldı.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

16 Ekim 2019 Çarşamba Günün Sergileri

Read Next

Antonina Sanat Galerisi’nde Koleksiyon Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: