İyilik Ören Grubu Çadır Kentteki Çocukları Giydirdi

İyilik Ören Grubu

Çadır Kentteki Çocukları Giydirdi

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • İyilik örenler Karataş’ın Tuzla Mahallesinde çadırlarda yaşayan 1562 çocuğa atkı, bere, süveter ve ceket dağıttı.
  • Ferda Yertut, “Sosyal sorumluluk projemizde üşüyen çocuk kalmayana dek bu güzellikleri dostlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz”.
  • Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, Tuzla’da ki  etkinliğe destek verdi.

Kendilerine İyilik Ören Grubu adını veren grup, Adana’nın Karataş ilçesine bağlı Tuzla Mahallesinde çadırlarda yaşayan çocuklara atkı, bere, süveter ve ceket dağıttı.

İyilik Ören Grubu yöneticisi olan Ferda Yertut, Mersin’in Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç’ın yönlendirmesiyle Adana’nın Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz’ı ziyaret ettiklerini ve ona çadır kentlerde yaşayan çocuklara kendilerinin ördükleri atkı, bere, süveter ve ceketleri dağıtmak istediklerini bildirdiklerini söyledi. Kaymakam Fatih Ayaz’ın desteğiyle Karataş’ın Tuzla Mahallesine çadırlarda yaşayan 1562 çocuğa atkı, bere, süveter ve ceket dağıttıklarını belirtti.

Kendi çocuğu Hayricana’nın verilen bir ödülü bir çocuğa vermesiyle başlayan iyilik örme hareketini 23 yıldır sürdürdüğünü, tek başına çıktığı bu yolda şuan Türkiye’nin her tarafından 700 gönüllüye ulaştıklarını ifade eden Ferda Yertut, “Grubumuza gerek yün, iplik desteği veren sponsorlara ve örme işinde destek olan gönüllülere çok teşekkür ediyoruz. Sayımız giderek artmaktadır. Sosyal sorumluluk projemizde üşüyen çocuk kalmayana dek bu güzellikleri dostlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyoruz. Tuzla etkinliğimize büyük destek veren Karataş Kaymakamı Sayın Fatih Ayaz Beye de şükranlarımız sunuyoruz” diye konuştu.

Sadece Adana’da değil Türkiye’nin bir çok yerinde bu yardımları yaptıklarını ifade eden Yertut, “Tek başına çıktığımız bu yolda sesimizi duyan ve yardıma koşan, bu işi çok seven dostlarımızla iyilik örmeye devam edeceğiz” dedi.

*****

Read Previous

Buğra Gülsoy & Kıyamet

Read Next

5 Şubat 2021 Cuma Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: