Haluk Uygur’dan “Manzaralarım” Fotoğraf Sergisi

Haluk Uygur’dan “Manzaralarım” Fotoğraf Sergisi

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı S.Haluk Uygur: “Dünyadaki güzelliklerin iç dünyamdaki bir yansıması olarak görebileceğiniz “Manzaralarım” isimli sergimi Altınoran’ın çevrim içi sergi salonunda gezebilirsiniz. Size sadece bir dokunma mesafesinde.”

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı S.haluk Uygur, “Manzaralarım” adını verdiği kişisel fotoğraf sergisini çevrimiçi olarak açtı.

Serginin www.altinoransanat.com adlı internet adresinden ulaşılıp gezilebileceğini ifade eden Uygur, 60 eserden oluşan sergi hakkında şunları söyledi:

“Manzara fotoğraflarımı görünce genellikle bana sorarlar. Burası neresi? Ama benim bu soruya verecek bir cevabım çoğu kez olmaz. Çünkü o manzara belli ölçülerde nesnel bir coğrafyaya dayansa da, aslında o coğrafyanın ta kendisi değil, benim orayı yaşarken etkisi altında kaldığım duyguların dışavurumudur. Biliyorum ki, bana soruyu soranlara nesnel bir coğrafya ismi versem, gittiklerinde asla öyle bir bulamayıp, hayal kırıklığına uğrayacaklar. İşte bu yüzden sergimin adını manzaralar değil “Manzaralarım” koydum. Bana, sadece zihnimin coğrafyalarına ait olduğunu hissettirmek için.”

*****

Read Previous

15 Nisan 2021 Perşembe İftarda Ne Yemeli

Read Next

Salih Koç’tan “Köy Enstitüleri”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: