Halk Eğitim Merkezi’nde; “Sokaktan sanata”

Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi’nde

“Sokaktan sanata”

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi’ne (HEM) bağlı Seyhan Kültür Cemevi’nde akşam kurslarının büyük rağbet görmesi üzerine iki grup halinde 50’ye yakın her yaştan öğrenciye HEM Öğretmeni Seyfettin Öner tarafından bağlama ve ses eğitimi veriliyor.
  • Seyfettin Öner: “Daha önce sokaklarda boş gezen, oyun oynayan öğrencilerimiz şimdi burada bağlama öğreniyorlar. Derslerimizde hem türküleri yazan ozanlarımızı ve o türkülerin hikâyesini de öğreniyor, kültürümüze katkılar sağlıyorlar.”

Şakirpaşa Mahallesinde oturan her yaştan insan, bağlama kurslarına katılarak Türk Halk Müziği eğitimi alıyor.

Farklı yaş gruplarından olup sanata yönlendirilen, bağlama eğitimi alarak türkülere ses olan öğrencilerin sayısı her geçen gün artıyor.

Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi’ne (HEM) bağlı Seyhan Kültür Cemevi’nde akşam kurslarının büyük rağbet görmesi üzerine iki grup halinde 50’ye yakın her yaştan öğrenciye HEM Öğretmeni Seyfettin Öner tarafından bağlama ve ses eğitimi veriliyor.

Seyfettin Öner, açtıkları kursa her geçen gün talebin arttığını belirterek, “Daha önce sokaklarda boş gezen, oyun oynayan öğrencilerimiz şimdi burada bağlama öğreniyorlar. Derslerimizde hem türküleri yazan ozanlarımızı ve o türkülerin hikayesini de öğreniyor, kültürümüze katkılar sağlıyorlar. Öğrencilerimizin özgüvenini artırmak amacıyla küçük çaplı konserler de düzenliyoruz ve böylece sahne alışkanlıkları da kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.

*****

Read Previous

25 Kasım 2019 Pazartesi Günün Sergileri

Read Next

Efsane GÜNAYDIN’cıların 24 Kasım Buluşması

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: