“Çocukların Yorumuyla Bauhaus” Sergisi açıldı

“Çocukların Yorumuyla Bauhaus”

Sergisi Adana’da açıldı

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Tüm Dünyada Bauhaus okulunun 100. yılı kutlamaları nedeni ile Türk Alman Kültür Derneği ile birlikte yürüttüğü “Çocukların Yorumuyla Bauhaus” sergisi Adana’da açıldı.
  • Sergi 8 Haziran 2019 tarihine kadar Altınoran Sanat Galerisi’nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Üyesi Ayber Hastürk’ün küratörlüğünü yaptığı ve tüm Dünyada Bauhaus okulunun 100. yılı kutlamaları nedeni ile Türk Alman Kültür Derneği ile birlikte yürüttüğü “Çocukların Yorumuyla Bauhaus” sergisi açıldı.

Çocukların gözüyle sanat ekolüne bakmak için Altınoran Sanat Galerisi‘nde açılan sergi hakkında açıklama yapan Ressam Ayber Hastürk, Bauhaus okulunun bir Alman devlet okulu olduğunu ve Hitler döneminde kapatıldığını belirterek, “Türkiye’de Bauhaus adı sık sık mimarlıkla özdeşleştirilmektedir. Ancak Bauhaus çatısı altındaki atölyelerin çeşitliliği bile, bu okulun gerçekte ne kadar bütüncül ve çok yönlü olduğun göstermektedir” dedi.

Hastürk, “Bauhaus’ta sergiler, filmler, konferanslar, çocuklar ve gençler için yarışmalar ve şuan görüldüğü gibi çocukların çizdiği resimlerin atölyeleri gibi çalışmalar yapılmaktadır.

Ayber Hastürk, “Açtığımız bu sergi 8 Haziran 2019 tarihine kadar Altınoran Sanat Galerisi‘nde açık kalacak. Tüm sanatseverleri ve çocuklarımızı bu sergiyi gezmelerini ve incelemelerini bekliyoruz” dedi.

*****

Read Previous

Dizilerde Kurguların kod adı: “ŞİDDET”

Read Next

K.Muzaffer Gençer 5’inci kez Art Shopping’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: