ÇDSO’dan Harmandalı ve Pandemi Konçertosu

ÇDSO’dan Harmandalı ve Pandemi Konçertosu

Haber ve Fotoğraflar : Vahit Şahin

  • Orhan Şallıel, konserde Harmandalı adlı eseri, Atatürk’ün Hatay’ı ülkemize katma çabası sürecinde, çok ağır hasta olmasına rağmen batıya hala dimdik ayaktayım mesajını vermek için kalkıp acılar içinde Harmandalı oynamasından çok etkilenerek yazdığını söyledi.
  • Adanalıların büyük ilgi gösterdiği konserin ikinci bölümünde ise, “Pandemi” konçertosu sunuldu.

Çukurova Devlet Senfoni (ÇDSO) tarafından “Harmandalı” ve “Pandemi” konçertosu Adanalılara izletildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu‘nda düzenlenen konserde, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Maestrosu ve Besteci Orhan Şallıel, Harmandalı adlı eseri, Atatürk’ün Hatay’ı ülkemize katma çabası sürecinde, çok ağır hasta olmasına rağmen batıya hala dimdik ayaktayım mesajını vermek için kalkıp acılar içinde Harmandalı oynamasından çok etkilenerek yazdığını söyledi.

Adana’lıların büyük ilgi gösterdiği konserin ikinci bölümünde ise, “Pandemi” konçertosu sunuldu. Maestro Orhan Şallıel, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın dünyada bir ilk’e daha imza atarak, pandemi sürecinde küçücük bir virüse karşı tüm insanlığın yaşadığı şok, hüzün, savaş, acı ve de zaferini anlattıklarını kaydetti.

*****

Önceki

7 Kasım 2022 Pazartesi Günün Sergisi

Sonraki

Haluk Uygur, “Altınoran Müzesi Kuracağız”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar