Altınoran’ın 2 Sanat Atölyesinde Eğitim başlıyor

Altınoran’ın

2 Sanat Atölyesinde Eğitim başlıyor

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • Altınoran Sanat ve Düşünce Derneği 2019-2020 sezonunu 23 Eylül 2019 Pazartesi Günü “Sanatı Yaratan Felsefe Atölyesi”  ; 24 Eylül 2019 Salı Günü de  “İleri Sanat Tarihi Atölyesi” açılıyor.

Altınoran Sanat ve Düşünce Derneği Başkanı Dr. S.Haluk Uygur, “Sanatı Yaratan Felsefe Atölyesi” 23 Eylül 2019 Pazartesi Günü Saat:19.00’da ve “İleri Sanat Tarihi Atölyesi” de 24 Eylül 2019 Salı Günü Saat:19.00 Altınoran Sanat Galerisi’nde başlıyor” dedi.

Uygur, “Bir hırsız saygın bir şey olmadığını bildiğinden, yaptıklarına sahip çıkmaz. Ama geçinmek (!) için mesleğini yapmaya devam eder. Bazen de yaptığından heyecan duysa bile bu böyledir. Sanat tarihi incelendiğinde sanatçıların Rönesans’a kadar eserlerine imza atmadıklarını, yani bir anlamda eserlerine sahiplenmediklerini görüyoruz” dedi.

Uygur,  İşte Sokrates’e bunun nedenini sordum; “Niye ressamlar, heykeltraşlar eserlerine imza atmadılar?diye. Ardından Platon‘a ve Homeros‘a. Altamira duvarlarına o görkemli boğayı çizen dostuma bile danıştım. Sanatçılar üretmeye hiç ara vermediler ama niye eserlerine imza atmadılar? Hepsi “Cevabı birlikte arayalım” diye öneride bulundu. Yani bir anlamda topu bizim atölyeye attı.

İlk oturum 23 Eylül 2019 Pazartesi günü saat: 19.00‘da Sanatı Yaratan Felsefe Atölyesi’nde olacaktır” şeklinde konuştu.

*****

Read Previous

GÖMBE YAYLASI, YEŞİL GÖL & UÇANSU ŞELALESİ

Read Next

Gaziler Günü’nde SAMSUN GAZİLER MÜZESİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: