MANAVGAT BELEDİYESİ & BASIN TOPLANTISI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen

Yazarımız Şahika Öner’e Atatürk Portresi Hediye Etti

MANAVGAT BELEDİYESİ & BASIN TOPLANTISI

Şahika Öner Yazdı

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yerli ve yabancı basın üyeleriyle, Manavgat’da basın toplantısı düzenledi. Antalya Büyük Şehir Belediyesinin yolları kazıp çalışma yaptığı halde kapatmadığından dolayı, Manavgat’ın bu işlek caddesinde kalabalık bir topluluğa hitap etti. Şükrü Sözen; ‘’Şikayetler artınca bu toplantıyı düzenledik. Şayet bir hafta içerisinde harekete geçmezlerse, benim işim olmamasına rağmen yolları ben yapacağım’’ diye söz verdi.

Basın mensuplarıyla birlikte Manavgat ırmağı yanındaki bir restoranda yemek veren Sözen, turizmle ilgili, kaygı ve şikayetlerini dile getirdi.’’Büyük bir aşkla, sevdayla bağlı olduğumuz, adeta açık hava müzesi ve cennet görünümündeki Manavgat’da bu potansiyeli, en iyi şekilde değerlendirmektedir. Dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmemiz için her türlü gayreti göstermenin bilinci içindeyiz. Vergi gelirleri bakımından 35 ilden daha büyüğüz. Fakat yeterli desteği alamıyoruz. Antalya’ya gelen 11 milyon, turistten 3,5 milyonunu Manavgat’ın ağırlıyoruz, bu sayede ilçeye de 3 milyar dolar döviz girdisi sağlanmaktadır. Şu an doluluğu yüzde 20 olan otellerin, bu aylarda normalde yüzde 60 ulaşması gerekirdi. Turizmin doluluk oranı düşmesiyle, işçi çıkarımları çok fazla olacaktır, bununda ileride güvenlikle ilgili sorunlar yaratacağını’’ söyledi. Turizm Bakanlığının bu konuda hiçbir önlem almadığını da belirtti.

Herkesle ayrı ayrı ilgilenen genç ve dinamik Başkan, Manavgat Belediyesini de gezdirerek, Manavgat ve Side dahil çevreyle ilgili yapmış olduğu reklam filmini izlettirdi. Daha sonra Manavgat için hazırlanan projelerle ilgili slayt gösterisinde açıklamalarda bulundu. Günün sonundaki basın üyelerine, Atatürk portresi ve yanındaki Atatürk sözleri yazılmış, ‘’Gazeteciler; gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini, samimiyetle yazmalıdırlar. 1929 K.Atatürk’’ portresini hediye etti.

Read Previous

31 MART 2016 PERŞEMBE ; GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

“KİM BU DERİN DELİLER?”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: