Tableaux Tables-Tablo Sofralar

Tableaux Tables-Tablo Sofralar

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Fransız Kültür Merkezî‘nde açılan sergi harika..? ” Tableaux Tables Tablo Sofralar
IKSV Tasarım Bienali çerçevesinde , Fransız Kültür Merkezi‘nde gerçekleşen sergide dünyaca ünlü sofra markaları, çatal bıçak takımları ve cam objelerle yapılmış “Tablo Sofralar / Tableaux Tables “ sergileniyor.
Açılış sırasında düzenlenen sohbette ; Agence 5.5 Design Studio üyesi tasarımcı Vincent Barranger tasarım süreci boyunca geçirdikleri eğlenceli anları ve tasarım süreçlerini anlattı.
Nestle firmasi ile ortaklasa çalışarak ” obez ” çocuklar icin ürettikleri tabak tasarımlarından bahsetti. Ayrıca Bernardo seramik mutfak eşyaları için ürettikleri yeni tasarımları ve bu süreç içinde fabrika çalışanlarıyla beraber ürettikleri yeni objelerin , tasarım maliyetlerini arttırmadan fakat daha da neşeli ve katılımcı bir biçimde gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali “Biz İnsan mıyız” adıyla sergileniyor. 20 Kasım‘a kadar sürecek bienalin diğer mekanları Karaköy Galata Özel Rum İlköğretim okulu , Studio X , DEPO , BOMONTİ ADA , İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ.
Tasarım Bienali 20 Kasım‘a kadar ücretsiz gezilebiliyor.
Rengarenk Tablo Sofralar / Tableaux Tables sergisini gezmek için 7 Aralık‘a kadar vaktiniz var.

******

Read Previous

6 Kasım Pazar GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

7 KASIM PAZARTESİ GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: