SANATÇILARA BARIŞ ÇAĞRISI..

SANATÇILARA BARIŞ ÇAĞRISI..

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

  • Uluslararası Sergi için Tüm Katılımcıların ; Mail art/ posta sanatı eserlerini en geç 19 Ağustos 2016 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.
  • Adres , PK 33 BEBEK POSTAHANESİ / BEBEK – İSTANBUL- TÜRKİYE

Son yıllarda en çok kullanılan posta sanatı/ mail art projelerine bir yenisi daha eklendi. Sanat ve proje koordinatörlüğünü Nihal Güres’in yaptığı, “Barış Aynı Dilde Konuşur / Peace Speaks Same Language” mail art projesinde dünyanın çeşitli bölgelerinden yollanan eserler 20 Ağustos 2016 – 02 Eylül 2016 tarihleri arasında Bostancı Green Park Oteli Sergi Salonları’nda sergilenecek.

Koordinatör Nihal Güres ; sergi ile ilgili olarak “Günümüzde en çok arzu edilen şey herhalde BARIŞ olmalı. Silah satmıyorsanız muhtemelen silahsız ve savaşsız bir dünyada yalnızca renkler ve dizeler ile yaşamayı arzu edersiniz. Her gün duyduğunuz terör ve şiddet haberleri ruhunuzu tüketse de gene de umudunuzu kaybetmemek için sanata baş vurursunuz. Sanat izlemek, paylaşmak  ruhlar arasında iletişim kurmak ve kelimeleri bir tarafa bırakarak yeryüzüne BARIŞ tohumları serpiştirmek… Yalnızca güzellikleri anımsayarak BARIŞ dolu bir dünya kurmak mümkün mü ? Yalnızca dostluğu boyayarak bir köprü kurmak mümkün mü ? Bazen kelimelere bile gerek duymadan nasıl anlaşırız bir kahkahada, bir gözyaşında ya da  bir gün batımında…??

İnsanlık tarihi boyunca  sanatçıların biriktirdiği hayaller bakalım hangi yüzyıla barış olarak dönecek..??” dedi.

Mail art/ posta sanatı eserleri en geç 19 Ağustos 2016 tarihine kadar PK 33 BEBEK POSTAHANESİ / BEBEK – İSTANBUL- TÜRKİYE adresine yollanması istenilen sergi , 20 Ağustos – 02 Eylül tarihleri arasında Bostancı Green Park Otel Sergi Salonu‘nda yapılacak.

Tel, 90 216 573 30 30

THE GREEN PARK ART GALLERY

Adres: ALİ NİHAT TARLAN CAD. ERTAŞ SOK. 16 / BOSTANCI/İSTANBUL

www.nihalgures.com

nihalgures333@gmail.com

nihalgures34@gmail.com

Read Previous

Ayla Akyol’dan “Doğanın Gizemleri I”

Read Next

YEŞİLÇAM’DAN BİR EMEKTAR; YAVUZ KARAKAŞ

One Comment

  • Başarılar hepimizin olsun daima.sevgiler. Tebrikler. Senle olmak cok güzeldi. Bayıldım mesaj veren tablona. Love love love. Çok çok çok güzel.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: