PEACE AND ART & LOVE 20 Ağustos’ta Açılıyor

PEACE AND ART & LOVE 20 Ağustos’ta Açılıyor

Haber : Nihal Güres

  • Bostancı Green Park Hotel’de ki Serginin Açılış Kokteyline kalabalık bir Sanatsever Grubunun katılması bekleniyor.

VATIKAN’dan JAPONYA’ya kadar ASK,SANAT,BARIŞ posta sanatı projesi 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü 17.00 de Bostancı Green Park Hotel’de açılıyor.

Bu önemli Projenin koordinatörlüğünü yapan ,Proje koordinatörü Nihal GüresPEACE AND ART & LOVE Sergisi için , İstanbul Sanat Magazin okurlarına şu açıklamayı yaptı ;

“Proje koordinatörlüğünü yaptığım PEACE AND ART & LOVE uluslararası mail art sanat etkinliği dünyanın pek çok yerinden katılan sanatçılar ile görsel bir şenliğe dönüştü.

Çağdaş Sanat Müzesinin Müdürü /Museodel Parco / açık hava müzesi – Portofino Müze müdürü Danielle Crippa PEACE AND ART &LOVE enstelasyonumu cok beğendi. 20  Ağustos’ta gerçekleşecek olan uluslararası posta sanatı projemin ilk gosterimini Portofino’da gerçeklestirdim.

Sanatçılar Vatikan’da çalışırken Papa tarafından çay ikram edildi. Türk Sanatçılarının Vatikan’da Barış renklerini boyamaları cok ilgi gördü. Papa ertesi gün halka seslenecekti ve bizi davet etti. Maalesef o gün Roma’dan ayrılacaktık ve davete katılamadık . Ama ruhlarımız tüm dinlerin BARIŞ içinde yaşayabileceği bir dünya için dua etti.

Sanatçılar BARIŞ icin eserler üretiyorlar. Tüm dünya savaşların olmadığı bir dünyayı hayal ediyor. Hayaller belki bir gün gerçek olur. Projeme katılan ve destek veren herkese teşekkür ederim. İstanbul Sanat Magazin ailesine, Kemal Gonüleri’nin şahsında bilhassa teşekkür ederim. Barış ve dostluk dolu bu rengarenk sergiye tüm sanatseverleri davet ediyorum. Barış kalbimizde ve fırçalarımızın ucunda .” dedi.

Read Previous

“Veda” Seramik Sergisi Galeri Selvin’de

Read Next

19 Ağustos 2016 Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: