Kurt Bullend ”Ben Senim” Sergisi

Kurt Bullend ”Ben Senim” Sergisi

Haber ve Fotograflar: Nihal Güres

Ressam Kurt Bullend‘in ilk kişisel sergisi “Ben Senim” 4 Kasım 2017 Cumartesi günü Çağla Cabaoğlu Art Galeri‘de düzenlenen bir kokteyl ile açıldı.

Hiper-realism sanatının ülkemizdeki temsilcilerinden olan Kurt Bullend, 1959 İstanbul doğumlu. Ekonomi eğitimi almasına rağmen yaşamını resimle sürdürmeye karar vermiş. Hiper- Realizm ile tanışması onun sanatsal üretimini ve bu konudaki araştırmalarını derinleştirerek sürdürmesine olanak sağlamış. Paris’te bir buçuk yıl, Rusya’da iki yıl kalarak çalışmalarını ilerletmiş.

Halen İstanbul’da yaşayan sanatçı Atölyesinde eğitim vererek yetiştirdiği öğrencileri ile açılış süresi boyunca bol bol ilgilendi ve tüm misafirlere eserlerinin muhteşem dili hususunda bilgi verdi.
Eserlerinin herbirini 2 ya da 3 ay boyunca boyadığını belirten sanatçı , sergisinde dev kadın portreleri ile izleyicinin karşısına çıktı ve cok beğenildi.

Ressam Kurt Bullend‘in ilk kişisel sergisi ”Ben Senim” Çağla Cabaoğlu Art Galeri‘de 7 Aralık‘a kadar Pazartesi haricinde hergün Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Çağla CABAOĞLU Gallery
Abdi İpekçi Cad.Lalezar apt. NO 49/8 Kat 2 Teşvikiye/ İstanbul
0212 291 37 91
www.caglacabaoglu. com

*****

Read Previous

ERCİYES’de ZİRVE YAPMAK

Read Next

6 Kasım Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: