“Kaynak Olarak Ütopya” Elgiz’de

“Kaynak Olarak Ütopya” Elgiz Müzesi’nde

Haber ve Fptpgraflar : Nihal Güres

Elgiz müzesi Alman Filozof Ernst Bloch‘un Ütopya fikirlerinin peşinde gerçekleşen uzun dönem fotoğraf ve video projesi, “ Kaynak olarak Ütopya‘ Sergisine  ev sahipliği yapıyor.

Goetthe İnstitute Istanbul‘ un organize ettiği , Pavlov’s Dog Berlin ve Nos Bağımsız Sanat Alanının proje ortağı olduğu ‘ Kaynak olarak Ütopya” projesi kapsamında fotoğraf ve video alanlarında iş üreten 8 sanatçı , 8 ay süren atölyelerin ardından ürettikleri işlerini 14 kasım -12 ocak 2019 tarihleri arasında Elgiz Müzesi’nde sergiliyorlar.

Andreas Rost/ küratör ve fotoğrafçı , Volkan Kızıltunç (Noks Bağımsız Sanat alanının kurucu ortağı ve sanatçı Michael Biedowics ( Zeit magazin fotoğraf editörü ve Pavlov’ s Dog fotoğraf galerisinin kurucusu.

Projeye açık çağrı yoluyla başvuran sanatçılar arasından seçilen Altay Tuz, Beril Ece Güler, Burak Dikilitaş, Cansu Yıldıran., Egemen Tuncer, Müge Yıldız, Serhat Kır ve Sevinj Yusifova, ütopyayı hem bir ilham kaynağı hem de bir temel olarak aldılar ve gerçekliği meta seviyesinde aydınlatan , yaşanan deneyimleri yansıtan ve gelecekteki olayların metaforlari haline gelebilen görsel hikayeler yaratmayı amaçladılar.

Kaynak olarak Ütopya Sergisi 12 ocak 2019 tarihine kadar Elgiz Müzesi‘nde Sanatseverler tarafından izlenebilecek.

*****

Read Previous

“EVRENİN DUŞU DA SANAT MI?”

Read Next

VakıfBank Kültür Yayınları yayını

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: