Aydın Erkmen’den Atatürk Resimleri

Aydın Erkmen’den Atatürk Resimleri

Haber:Nihal Güres

Fotograflar:Nihal Güres-Erol Ünal

Aydın Erkmen‘in Atatürk Resimleri Illüstrasyon sergisi CKM Sergi Salonunda açıldı.

Açılışta Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; ADD , sanatçı dostları ve çok sayıda davetli katıldı. Mustafa Plevneli, Ismail Avcı, Erdal Atabek, Erol Ünal, Ülkü Cilizoglu ve daha pekçok sanatçı konuklar arasındaydı.

Anıtkabir’de bulunan panaromik tabloların da ressamı olan Aydın Erkmen ; bu sergiye eşi Nazan Erkmen ile hazırlandıklarını , fakat eşinin ani vefatının bu sergiyi çok üzüntülü bir anma toplantısı haline getirdiğini söyledi.

Fakat Atatürk‘ün çağdaş ve aydınlık fikirleri gibi , kendisinin ve eşinin , Atatürk ilkelerini bir tohum gibi yaydıklarını ve bu suretle Cumhuriyet değerleri gibi eşinin ve eşinin eserlerinin de sonsuza dek yaşayacağını ifade etti.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da bu muhteşem serginin Atatürk‘ün ölümsüzlüğü için muhteşem bir kanıt olacağını ifade etti.

Dostları ve öğrencileri hem sergiyi zevkle gezdiler ve kaybettikleri hocaları Nazan Erkmen‘i yadettiler.

Atatürk‘ün ölüm gününde açılan bu sergi , onu ve kıymetli silah arkadaşlarını ve kaybettiğimiz şehitlerimizi anmamiz için bir vesile oldu.

Aydın Erkmen‘in Atatürk Resimleri İllüstrasyon sergisi 1 hafta boyunca 16 Kasım’a kadar CKM de sergilenecek.

*****

Önceki

Atatürk’ü Anarken

Sonraki

“EBEDİ YAŞAM: AİLE” Art 212’de

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar