Yerel Kodlar Global Formlar

Yerel Kodlar Global Formlar

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Şişli Belediyesi ile GÖRSAV’ın işbirliğiyle düzenlenen Karma Sanat Sergi, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün konuşmasıyla açıldı.
  • Açılışında çok sayıda davetli sanatçı ve sanatseverin hazır bulunduğu sergi 10 Mart akşamına kadar izlenime açık tutulacak.

Şişli Belediyesi-GÖRSAV Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “Yerel Kodlar Global Formlar” isimli Karma Sergi Sergisi, yeni belediye binasının giriş katında bulunan sanat galerisinde kalabalık bir topluluk huzurunda açıldı…

Serginin açılışını Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü yaptı. Belediye görevlileri, açılışa katılan davetli sanatçı ve sanatseverlere ikramda bulunurken, bir konuşma yapan Başkan İnönü sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini belirterek seride eserleri yer alan sanatçılara belgelerini dağıttı…

Sanatçı ve sanatseverlerin İnönü ile birlikte anı fotoğrafı çektirdikleri açılış kokteyli üç saate yakın sürdü.

Serginin 10 Mart akşamına kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi.

Adres: Şişli Belediyesi Sanat Galerisi, Merkez Mahallesi Darülaceze Caddesi No: 8 – Şişli/İstanbul…

SERGİ HAKKINDA

Türkiye’de çağdaş sanatın gelişmesine önemli katkılar sağlayan Görsel Sanatlar Vakfı (GÖRSAV) işbirliği ile gerçekleştirilen sergi, Türk resminde bugüne kadar üretilmiş ancak gün yüzüne çıkmamış pek çok eseri bir arada görme olanağı sunuyor. Kültürel kimliklerden estetik beğeniye, politik söylemlerden dekoratif işlere kadar geniş bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan “Yerel Kodlar Global Formlar” sergisi meraklılarını hem düşündürüyor hem de sanat tarihine referansları olan ironik hikayelerle buluşturuyor.

Sergide;

Adnan Çoker, Ahmet Yeşil, Bahri Genç, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Baykam, Berna Karaçalı, Beşir Bayar, Bubi, Cevat Demir, Devabil Kara, Devrim Erbil, Erdinç Bakla, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, Figen Batı, Gazi Şensoy, Hüsamettin Koçan, Kadir, Akyol, Mahmut Karatoprak, Maide Bulak, Malik Bulut, Maryam Salahi, Mehmet Güreli, Meltem Karakuyu, Mustafa Özkan, Nejdet Vergili, Nermin Ülker, Nurdan Likos, Orhan Algök, Seyyit Mehmet Buçukoğlu, Serra Mübeccel Gültürk’ün eserleri yer alıyor.

GÖRSAV VAKFI…

Görsel Sanatlar Vakfı (GÖRSAV), 1990 yılında akademisyen sanatçılar tarafından kurulmuş, temel hedefi sanatı daha geniş kitlelere yaymak olan bağımsız bir topluluktur. GÖRSAV bünyesinde yer alan farklı coğrafyalarda, farklı eğitimler almış genç ve orta kuşak sanatçılar, hem gençlere destek olmak hem de sanatı izleyicisi ile buluşturmak adına belli aralıklarla kapsamlı sergiler düzenlemekte ve bu sayede sanat ortamına önemli katkılar sağlamaktadır.

*****

Önceki

10 Şubat Cumartesi Günün Sergileri

Sonraki

Ender Güzey “İstanbul & Vienna Forever”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar