TOÇEV için yapılan ‘Çocuk ve İfade’ amacına ulaştı

TOÇEV için yapılan

‘Çocuk ve İfade’ amacına ulaştı

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Türkiye’de ilk kez gerçekleşen olan müzayede öncesi verilen kokteyle çeşitli mesleklerden çok sayıda davetli ve çok sayıda medya görevlisi katıldı. Etkinliğe canlı müzik programı damgasını vurdu…

Beşiktaş’taki Four Seasons Hotels İstanbul ve TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) Türkiye’de bir ilke imza atarak ilk sessiz müzayede gerçekleştirdiler. TOÇEV’in 25. yılı kapsamında Gizem Pamukçu Tatlıcı ve Hülya Şekercioğlu Çebi danışmanlığında düzenlenen müzayededeki eserlerin konusu ‘Çocuk ve İfade’ oldu…

Küratörlüğünü Gizem Pamukçu Tatlıcı’nın üstlendiği etkinlikte 15 sanatçının temaya uygun olarak hazırladıkları eserler TOÇEV çocukları yararına satışa sunuldu. Programda canlı müzik önemli bir yer tuttu. Otel personelinin de konukları ağırlamak için sarf ettiği gayret takdirle karşılandı.

ÖZVERİLİ SANATÇILAR…

Müzayedede ‘Çocuk ve İfade’ teması kapsamında Dilek Çıkrıkçıoğlu, Berfin Uluman, Pemra Aksoy, Beygü Gökçin, Martin Harrison, Sait Mingü, Öner Başkan, Şahin Paksoy, Kadir Akorak, Mehmet Kıran, İsmail Acar, Ali Elmacı, Cem Sağbil, Yiğit Yazıcı, Fotoğraf Sanatçısı Tamer Yılmaz gibi sanatçıların üreterek ‘bağışladıkları’ 15 eser satışa sunuldu. Gizem Pamukçu Tatlıcı’nın yönettiği sessiz müzayedede eserlerin satışından elde edilen gelirin ise TOÇEV’e bağışlanarak okumaya istekli çocuklara destek sağlanacağı bildirildi…

Sessiz müzayede ile ilgili olarak TOÇEV Başkanı Ebru Uygun, ’Bu sene 25.yılımızda çocuklarımız için sayısız projeye ile 7 milyon çocuğa dokunmanın gururunu yaşıyoruz. 25.yılımıza özel ve Türkiye’de ilk defa gerçekleşen bu müzayede ile çocuklarımızın sesini duyurmaktan ve sanatın onların eğitimlerine sağladığı destek dolayı mutluluk duyuyoruz’ dedi.

OTELDEN AÇIKLAMA…

Four Seasons Hotel Bosphorus Genel Müdürü Tarek Mourad ise yaptığı açıklamada, otel olarak etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek ‘Dönüşümün ve gelişimin sağlam toplumun iyi yetişmiş ve eğitim almış gençler ile mümkün olacağı fikrinden hareketle sayısız yardım projesi ve etkinliği hayata geçiren TOÇEV’in gönüllü destekçisi olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Four Seasons Hotel Bosphorus olarak TOÇEV’in 25. Yılı şerefine hayata geçirdiği böyle güzel bir projede yer almaktan çok mutluyuz” dedi.

TOÇEV; 36 çocuğun bir yıllık eğitim masrafı karşılanacak.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) ve Four Seasons Hotel Bosphorus, TOÇEV’in 25. yılı kapsamında Türkiye’de bir ilke imza atarak 23 Aralık tarihinde sessiz müzayede düzenledi.  Gizem Pamukçu Tatlıcı ve Hülya Şekercioğlu Çebi danışmanlığında düzenlenen ‘Çocuk ve İfade’ müzayedesinin küratörlüğünü Gizem Pamukçu Tatlıcı üstlendi. Gerçekleşen müzayedeye 15 sanatçı temaya uygun olarak hazırladıkları eserleri ile destek sağladı. Bu gecenin sonunda elde edilen bağışla Toçev vakfına bağlı 36 çocuğun bir yıllık eğitim masrafı karşılanmış oldu.

TOÇEV’i TANIYALIM :

1994 yılında Vakıf Başkanı Ebru Uygun ve 5 arkadaşının, 5 çocuğun eğitim hayatını değiştirmek için kurduğu TOÇEV, Türkiye’nin her yerinden okumak isteyen çocuklara eğitim hayatları süresince destek vermek misyonu ile çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası olmak üzere 25 üzerinde kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atan TOÇEV, 1994 yılında 5 çocukla başlayan yolculuğuna 25 yıl sonunda 7 milyonu aşkın çocuk ile devam ediyor.

*****

Read Previous

Sedef Koçak Sergisi Marki Art Gallery’de açıldı

Read Next

Tiyatrocu Ercan Kont son kez sahneye çıktı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: