TGC: Oya Yaylalı için Başsağlığı mesajı yayınladı

TGC: Oya Yaylalı için

Başsağlığı mesajı yayınladı

Haber : Necati MUMAY

  • TGC: Oya Yaylalı’nın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve sürekli basın kartı sahibi TRT İstanbul Televizyonu‘nun eski spikerlerinden Oya Yaylalı vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Oya Yaylalı’nın vefatının ardından bir baş sağlığı mesajı yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Uzun yıllar TRT’de spiker olarak başarıyla görev yapan üyemiz Oya Yaylalı’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Oya Yaylalı’nın ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz.”

Oya Yaylalı’nın cenazesi 1 Ekim 2019 Salı günü (bugün) Şakirin Camisi’nde öğleyin kılınan namazın ardından toprağa verildi.

OYA YAYLALI KİMDİR?

İstanbul 1958 Üsküdar doğumlu. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu. Mesleğe 1982 yılında TRT’de başladı. TRT İstanbul Televizyonu’nda ve radyoda uzun yıllar spiker olarak görev yaptı. İngilizce biliyordu. Bir çocuğu vardı. Sürekli Basın Kartı sahibiydi.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.