TGC, Kültür Sanat Söyleşileri düzenliyor

TGC,

Kültür Sanat Söyleşileri düzenliyor

Haber : Necati MUMAY

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kültür Sanat Komisyonu‘nun 8 Kasım 2019’da Basın Müzesi‘nde yapacağı söyleşinin konuğu yönetmen-oyuncu Nesrin Kazankaya olacak.

İstanbul-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kültür sanat etkinliklerine devam ediyor. Kültür Sanat Komisyonu’nun hazırladığı Bir Tiyatrocu Bir Eser Söyleşisi 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 14.00’de TGC Basın Müzesi’nde yapılacak.

Moderatörlüğünü TGC Kültür Sanat Komisyonu Üyesi, Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Öznur Oğraş Çolak’ın yapacağı söyleşinin konuğu Tiyatro Pera’nın kurucusu yazar, yönetmen, çevirmen ve oyuncu Nesrin Kazankaya olacak.

Söyleşide Öznur Oğraş Çolak , Nesrin Kazankaya ile “Tiyatro Pera’nın kuruluşunu, bugüne kadar sahnelenen oyunları, tiyatro dünyasına kazandırdığı yapıtları ve bugünün bağımsız tiyatrolarını” konuşacak. Söyleşi programına TGC üyeleri, gazeteci ve yazarlar davetli.

Nesrin Kazankaya kimdir?

Nesrin Kazankaya, yönetmen, tiyatro oyuncusu, çevirmen, oyun yazarı, tiyatro eğitmeni. 15 yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’nda, bir yıl Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynayan sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu. 1998’den 2000’e kadar, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Müdürlüğü’nü yürüttü. 2000 yılında Tiyatro Pera’yı kurdu. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Pera Güzel Sanatlar Kurumu ve Tiyatro Pera’da çalışmayı sürdüren Kazankaya’nın, oyunculuk, yönetmenlik ve yazarlık dallarında ödülleri bulunuyor.

TGC KÜLTÜR SANAT SÖYLEŞİSİ

Tarih : 8 Kasım 2019 Cuma

Yer : TGC Basın Müzesi – Saat : 14.00

PROGRAM

14. 00 Açılış

  • Moderatör: Öznur Oğraş Çolak (Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri)
    Konuşmacı: Nesrin Kazankaya (Oyuncu-Yönetmen)

14.05 Söyleşi

15.00 Soru-Cevap

15.30 Kapanış

*****

Read Previous

8 Kasım 2019 C U M A Günün Sergileri

Read Next

8 Kasım 2019 Cuma Atatürk’ü Anma Töreni

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: