“Şeyhül Muharririn” Burhan Felek mezarı başında anıldı

 “Şeyhül Muharririn” Burhan Felek

mezarı başında anıldı

Haber : Necati MUMAY

 “Şeyhül Muharririn” unvanını taşıyan, 72 yıl aktif gazetecilik yapan TGC önceki başkanlarından Burhan Felek 4 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 11.00’de Karacaahmet Mezarlığı’nda kabri başında anıldı.

Törene TGC Başkanı Turgay Olcayto, TGC Önceki Başkanı Orhan Erinç, TGC Genel Saymanı Ahmet Özdemir, TGC İdare Müdürü Cem Çapanoğlu, Burhan Felek’in yeğeni Okşan Atasoy ve eşi Orhan Atasoy ile kızları Heves Atasoy, TGC üyeleri Metin Özyıldırım, Seraceddin Zıddıoğlu, Şükrü Disanlı katıldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto anma töreninde “Burhan Felek basınımızın büyük ustalarından biriydi. Çok yönlü bir kimliğe sahipti. Basının hemen her dalında çalıştı. Spordan siyasete, sanata dek yazılar yazarken TGC’nin de kurumsallaşmasına özen gösterdi. Onu bu ölüm yıl dönümünde de saygıyla ve özlem anıyoruz” diye konuştu.

TGC önceki başkanı Orhan Erinç ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Burhan Bey’in yaşamının başlangıcında spor, futbol var. Anadolu Spor Kulübü’nün kurucusuydu. Bugünkü Futbol Federasyonu’nun, İdman Cemiyetleri İttifakı’nın kurucuları arasındaydı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin kurucularından ve başkanlarından olmuştu. TGC’nin sadece basının sorunlarına yoğunlaşması, politikayla ise sadece basın söz konusu olduğunda ilgilenmesi gerektiğini belirterek bir gelenek oluşturmuştu. ”

*****

Read Previous

Sedef Yavuzalp “Mozaik Esintisi” ile Şanlıurfa’da

Read Next

İDSO’nun “Atatürk’ü Anma Konseri” CRR’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: