Serap Aksoy “Toprak, Su, Ateş”

Serap Aksoy “Toprak, Su, Ateş”

Haber ve Fotograflar : Necati MUMAY

  • Serap Aksoy’un “Toprak Su Ateş” isimli retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde izlenebilecek.

Seramik sanatının usta isimlerinden Serap Aksoy, “Toprak Su Ateş” başlıklı sergisiyle Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın açılışta yaptığı konuşmada, dar imkanlara rağmen belediye olarak sanata ve sanatçıya elden gelen katkıyı sağladıklarını söyledi

KOMPLE SANATÇI…

Serap Aksoy sergisi hakkında yapılan sunumda, Seramik, resim, müzik gibi birçok sanat alanında yoğun çalışmalara imza atan sanatçının ilhamını Anadolu medeniyetlerinden alan çağdaş eserlerinden bir seçki niteliğinde. Toprak Su Ateş projesi Serap Aksoy’un Tatbiki Güzel Sanatlardaki akademi yıllarından bugüne, seramik sanatıyla yoğrulmuş sanat geçmişine dair küçük bir retrospektif olma özelliği de taşıyor.

2 Şubat akşamına kadar izlenime açık tutulacak sergi hakkında Küratör Mehmet Lütfi Şen de, “Toprak Su Ateş heykeller, panolar, 50-100 m²’lik büyük çalışmalar, ilhamını Anadolu medeniyetlerinden almış çağdaş eserleri barındırıyor bünyesinde. Proje kapsamında Serap Aksoy’un bütün bir sanat geçmişine yolculuklar yaptık. Bir ömürlük birikimin farklı dönem ve farklı serilerini kendi içinde değerlendirerek yol aldık” diyerek gözlemlerini özetledi…

*****

Read Previous

Usta Gazeteci Yazar Hasan Pulur anıldı

Read Next

Hakan Aytekin & “Yarına Bir Harf”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: