NİHAL GÜRES’in BODRUM MESAİSİ

NİHAL GÜRES’in BODRUM MESAİSİ

Haber: Necati Mumay

Sanat dünyasının önde gelen isimlerindenı Ressam Nihal Güres ; çalışmalarını Bodrum’daki Sanat Çalıştayı’nda kalabalık bir ressam topluluğu ile paylaştı. Tarihi Bodrum Kalesi’nde beş gün süren çalışmalarıyla ilgili konuşan Güres, güzel eserler meydana getirmenin haklı mutluluğunu hissettiğini anlattı…

Açık havada resim yapmanın zorluklarını da anlatan Nihal Güres boyanın çok çabuk kurumasının olumsuzluğuna rağmen iyi işler çıkardıklarını söyledi. Sergiyi gezen pek çok kişi Nihal Güres’in eserlerinin önünde bol bol resim çektirdiler ve eserleri çok beğendiklerini söylediler. Karma sergi açılışı eşsiz Bodrum manzarası eşliğinde eski adı Hadi Gari Club olan Trafo Sanat Galerisi’nde kokteyl ile devam etti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yurtdışında olması nedeniyle katılamadığı açılışta ; tüm ressamlara katılım belgeleri dağıtıldı. Kokteyl üç saat devam etti. 20 sanatçı, 5 gün boyunca hem resim yaptı hem de civar köylerdeki sanat atölyelerini gezdi. Hollanda, Arnavutluk ve Hindistan’dan gelen sanatçılarında katıldğı etkinliği, Küratör Kani Kaya Bodrum Art adına Inci Başağa birlikte düzenlediler.

Read Previous

BABALAR GÜNÜ …

Read Next

21 HAZİRAN 2016 SALI; İSTANBUL’DA RAMAZAN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: