Nezih Çavuşoğlu’nun “İmgelerin Temsili’’ Sergisi

Nezih Çavuşoğlu’nun

“İmgelerin Temsili’’ Sergisi açıldı

Haber : Necati MUMAY

  • Nezih Çavuşoğlu’nun “İmgelerin Temsili’’ Sergisi Next Level Çukurambar Sanat Galerisi’nde Kapılarını Açtı
  • ‘İmgelerin Temsili’ 6 Mayıs tarihine kadar Next Level Alışveriş Merkezi’nde görülebilecek.

Nezih Çavuşoğlu’nun bugüne kadar en kapsamlı sergisi olan “İmgelerin Temsili’’ Resim Sergisi Başkentlilerin ilgisine sunuldu

Next Level Alışveriş Merkezi’nde yer alan ve açıldığı günden bugüne çok değerli sanatçıların eserlerini sanatseverlerin ilgisine sunan Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi bu kez de çağdaş Türk resminin gelişmesine büyük katkılar sağlayan Nezih Çavuşoğlu’nun küratörlüğünü Prof. Dr. Kıymet Giray’ın yaptığı  ‘İmgelerin Temsili’ adlı resim sergisini Başkentliler ile buluşturuyor.

Dünya çapında büyük bir üne sahip olan, Türkiye başta olmak üzere ABD, Almanya, İtalya, İsviçre, Yunanistan, Lübnan ve Mısır’da birçok özel ve kurumsal koleksiyonda eserleri bulunan Çavuşoğlu’nun çok özel çalışmalarının bulunduğu ‘İmgelerin Temsili’, 10 Mart’ta özel bir kokteyl programı ile davetlilerin ilgisine sunuldu. Gerçekleşen açılış kokteyline siyaset ve iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Ankaralı sanatseverler yoğun katılım gösterdi.

Çavuşoğlu’nun En Kapsamlı Sergisi

Açılışta konuşma yapan Çavuşoğlu ‘’İmgelerin Temsili, değerli hocamız Prof. Dr. Kıymet Giray’ın küratörlüğünde gerçekleşen ve son 10 yıllık dönemimin önemli başyapıtlarının bir araya geldiği bir sergi oldu. Benim için çok özel ve kapsamlı bir sergi… Daha önce hep yaşadığım dönemin eserlerinin sergilerini açıyordum. Bu sergi benim sanat hayatımda da çok önemli bir yere sahip.’’ dedi.

Çavuşoğlu’nun en özel eserlerinin yer aldığı ‘İmgelerin Temsili’ 6 Mayıs tarihine kadar 10.00-22.00 saatleri arasında Next Level Alışveriş Merkezi’nde görülebilecek.

www.nextlevelavm.com.tr

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.