Mehmet Gazioğlu’nun Sergisi Galeri/Miz’de

Mehmet Gazioğlu’nun “Dönüşüm” Sergisi

Galeri/Miz’de

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Galeri/Miz, Mehmet Gazioğlu’nun ‘Dönüşüm/Transform’ isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.
  • Sanatseverlerin açılış kokteyline beklenenden fazla ilgi gösterdikleri Sergi, 7 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

Teşvikiye’de faaliyet gösteren Galeri/Miz, Mehmet Gazioğlu’nun ‘Dönüşüm’ adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının metal heykellerle ortaya koyduğu, hazır nesne, rastlantısallık, kurgu, ifade ve soyutlama kavramlarını içeren sergi, izleyiciyi birçok olgunun kesiştiği noktada sorgulayarak, yeniden bakmayı öneren sanatsal bir deneyime davet ediyor…

Serginin açılış kokteylinde çok sayıda davetli sanatçı ve sanatsever hazır bulundu. Sanatseverlerin çok sayıda fotoğrafı çektirdikleri açılışta, sanatçının da konuklarıyla bire bir ilgilenerek tablolar hakkında bili verdiği gözlendi.

Sergi için hazırlanan yazılı metinde ise, Nilgün Yüksel’in yapıtlarla ilgili olarak şunları kaleme aldığı kaydedildi:

“Mehmet Gazioğlu’nun yapıtları, günümüzün bakış açısına eklemlenen, görünmeyeni görünür kılan, farkında olmadığımız, görmediğimiz için dünyamızda yer almayan görüntüleri somutlaştıran, bilim ve sanatın ortak paydalarındaki açığa çıkışı yeniden hatırlatan bir yapı sergiliyor. Yapıtın temsili, betimlemeleri, kuralları aştığı bu çağda Gazioğlu içinde büyüdüğü, devindiği, sanayi alanına ait malzeme olan metali sanat nesnesine dönüştürüyor. Yalnız sadece biçimlendirerek değil, zaten malzemenin içeriğinde olanı ortaya çıkararak ve sonra onu katmanlaştırarak”

Serginin 7 Aralık tarihine kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi.

Galeri/Miz,

Adres: Hüsrev Gerede Caddesi Deniz Apt. No: 64 – Teşvikiye/İstanbul…

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.