Galeri/Miz’de ‘Harikalar Diyarı’

Ayşe Topaloğulları’ndan Solo Sergi…

Galeri/Miz’de ‘Harikalar Diyarı’

Haber ve Fotograflar: Necati MUMAY

Teşvikiye Hüsrev Gerede Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Galeri/Miz, Ayşe Topçuoğulları’nın kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.  Serginin açılış kokteylinde çok sayıda davetli sanatçı ve sanatsever hazır bulundu…

3 Ocak tarihine kadar izlenime açık tutulacak serginin sunumunda, “Kimse bana fikrimi sormadı. Hal bu ki ne kız olmaya hazırdım ne de erkek. Belki bir tırtıl olmak isterdim, bilmem ki” diyen Ayşe Topçuoğulları, kendi hayal dünyalarının kahramanı olan çocuk figürlerini farklı hareketler halinde betimlediğini ifade etti.

HARİKALAR DİYARI…AYŞE TOPÇUOĞULLARI

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2010 yılında mezun olan Topaloğulları, sevincin ve hüznün en masum halini çeşitli kompozisyonlar olarak izleyiciyle buluştururken, gerçek dünyadan bir anlığına uzaklaşarak sadece iyiliğin hâkim olduğu bir harikalar diyarını tuvallerinde sunuyor.

GALERİ/MİZ…

Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri/Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Teşvikiye’de açıldı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri/Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor. Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katıldığı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırladığı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor.

Galeri/Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapıyor… (Hüsrev Gerede Caddesi Deniz Apt. 64 Teşvikiye/İstanbul)

*****

Read Previous

8 Aralık Perşembe GÜNÜN KONSERİ

Read Next

8 Aralık Perşembe Tiyatro Oyunu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: