Cemil Cahit Dumlupınar’ı sanatçılar uğurladı

Kim demiş, Sanat Dünyası’nda vefa yok!..

Cemil Cahit Dumlupınar’ı sanatçılar uğurladı

Haber Necati MUMAY

Fotoğraflar: Mehmet Ediz TEMEL-Nergis Orhon SOYDANER

Gazetecilik yaşamım süresince kulaktan kulağa olduğu kadar alenen de söylenen “Sanat dünyasında vefa yok” sözünü yalanlayan bir cenaze törenine tanık oldum. Kültür Sanat etkinliklerinin renkli siması Cemil Cahit Dumlupınar kardeşimizi ailesini yalnız bırakmayan sanatçı dostları sonsuzluğa uğurladı…

Hastalığı süresince onu ziyaret edenlerle birlikte yağışlı ve soğuk havaya aldırmayarak Aksaray’daki Valide Sultan Camii avlusuna gelen sanatçıların gözleri yaşlıydı. Öyle ki, herkes birbirinin gözyaşını görmezden geliyordu…

Dumlupınar, Aksaray Valide Sultan Camii’nde kılınan öğle namazının artından Topkapı’daki aile mezarlığına defnedildi. Ebedi istirahatgâhında rahat uyu sevgili kardeşim. Melekler yoldaşın olsun! (N.M.)

İstanbul Sanat Magazin Ailesi olarak; Değerli Arkadaşımız Cemil Cahit Dumlupınar‘a Allah’tan rahmet; kederli Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Allah rahmet eylesin..

CEMİL CAHİT DUMLUPINAR Kimdir?

1949 Sinop doğumlu. 1954’ten beri İstanbullu. Liseyi bitirdikten hemen sonra Perşembe Pazarı’nda iş hayatına atıldı ve 35 yıl çalışıp emekli oldu. İki oğul, bir torun sahibi. Emekli olduktan sonra kendini fotoğrafçılık hobisine adadı. Hiç ara vermeden Türkiye ve yurtdışında çeşitli şehirlerde fotoğraflar çekti. Sayısız albüm sahibi ve İstanbul aşığı olan Cemil Cahit Dumlupınar, her yurt dışı dönüşünden sonra yeniden İstanbul turları yaptı. Rahatsızlığından ötürü hastanede tedavi gördükten sonra 20 Şubat günü vefat etti.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.