Cam Kadınlar ABD’den Bodrum’a Geldi

Cam Kadınlar ABD’den Bodrum’a Geldi

Haber : Necati MUMAY

Dünya pandemi ile mücadelesini sürdürürken, sanatseverler de dur-durak demeden çalışıyor. Karantina günlerinde yaratılan eserler de 28 Temmuz da Baaf Bodrum Sanat ve Antika Fuarı adı altında Herodot Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor. Bu büyük etkinliğinin Bodrum’da sanat rüzgarı estireceği beklenirken, Ressam-Heykeltıraş Emel Vardar da ABD’de sergilenen camdan kadın heykellerini bu fuar için Bodrum’a getirdi.

Baaf Bodrum Fuarı‘na sanatçıların eserleri yaklaşık 4 bin metrekarelik bir alanda sergileniyor. 15 binden fazla sanatseverin beklendiği fuarda, Sanatseverler, koleksiyonerler, heykel, resim, baskı, fotoğraf gibi eserleri görme olanağı bulacak.

Fuarda konferans, panel, söyleşi gibi farklı başlıkları etkinlikler düzenlenecek. Amerika’nın en önemli galerilerinden olan Habatat Galerinin 50. Yıl kutlamaları için düzenlediği Glass 49 International Virtual sergisi’nde cam kadın heykelleri katılan Emel Vardar’da bu fuarda var. Sanatçı insanlığı sıkıntı ve üzüntülere boğan ve halen süren pandemi sürecini yoğun çalışma temposu ile daha kolay atlatabildiğini ve hayatının sıkıntılı zamanlarında sanatın gücü ile zorlukların üstesinden bir kere daha gelebildiği belirtiyor.

Baaf Bodrum Fuarı 1 Ağustos 2021 tarihlerine kadar izlenebilecek .

*****

Read Previous

27 Temmuz 2021 Salı Günün Sergileri

Read Next

28 Temmuz 2021 Çarşamba Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: