Ayla Akyol ‘Dünden bugüne’ Akyol Art Center’de açıldı

Ayla Akyol ‘Dünden bugüne’

Akyol Art Center’de açıldı

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Ressam Ayla Akyol, son kişisel sergisini; yöneticiliğini yaptığı Akyol Art Center’de açtı…
  • ‘Dünden bugüne Ayla Akyol’ Solo Sergisi 14 Şubat’a kadar Sanatseverler tarafıdan ziyaret edilebilecek.

Deneyimli sanatçı Ayla Akyol, son kişisel sergisini Teşvikiye Şakayık Sokakta faaliyet gösteren kendine ait Akyol Art Center’de açtı. Sanat camiasından çok sayıda kişinin katıldığı açılış kokteylinde konuklarını ağırlayan sanatçının sergilediği eserler arasında tarihi yönü olan tablolar ağırlıktaydı…

Sergiyi izleyen davetli sanatçı ve sanatseverlere hitaben konuşan usta sanatçı, katıldıkları için teşekkür etti. Ayla Akyol serginin sunumunda bilgi verirken, “Dünden Bugüne Ayla Akyol solo sergimi izlemeye tüm sanatseverleri davet ediyorum” diye konuştu…

Akyol, konuklarıyla birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

AYLA AKYOL…

Deneyimli sanatçı Ayla Akyol, İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim aldı. Bir yıl Prof. Dr. Süheyl Ünver’in Teship ve Minyatür kursunda eğitim aldı. 1997 yılında Deniz Orkuş & Dara Abadi Atölyesi’nde resim çalışmalarına başladı. Ressamlar Hasan Taşdemir, Ümmet Karaca ve Ildar Ahmet Veli ile resim çalışmaları yapan Akyol, çok sayıda karma ve kişisel sergi açtı. 2003 Aralık ayında kurmuş olduğu Akyol Sanat Evi’nde resim, heykel, vitray ve takı sergileri düzenlemektedir. Ayla Akyol, resim çalışmalarını halen kendi atölyesi AKYOL ART CENTER’de sürdürüyor.

Sergi; 14 Şubat akşamına kadar Akyol Art Center’de Pazar hariç her gün saat:14.00 ila 19.00 arasında Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Akyol Art Center

Adres: Şakayık Sokak Desen Apt. No: 17 D: 1 – Teşvikiye/İstanbul…

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.