Yolu Işıkla Buluşanlar Sanal Sergisi

Yolu Işıkla Buluşanlar Sanal Sergisi

Haber : Harika Ören

FMV Işık Üniversitesi STMF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Elemanları, Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna Sanal Sergi düzenliyor.

Sergi 26 Ekim – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında framevr.io/isikvcd adresinden izlenebilir.

FMV Işık Üniversitesi STMF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı onuruna düzenlediği sergiyle, bu anlamlı dönüm noktasını sanat ve tasarımın evrensel diliyle kutluyor. “Yolu Işık’la Buluşanlar” sanal sergisi, sanatın ve tasarımın sınırsız enerjisini ve deneyimini yaratıcı bir perspektifle ele alıyor ve geleceğe dair umut ışığını yansıtmayı amaçlıyor. Sergi, sanatçı ve tasarımcıların kendi yapıtları arasından seçtikleri çalışmaların birlikteliğiyle oluşuyor.

Feyziye Mektepleri Vakfı ve Işık Üniversitesi‘nin Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin değerlerine olan sarsılmaz bağlılığı, sergilenen eserler aracılığıyla ‘Cumhuriyetin Çocukları‘ olarak kendilerinin bu özü nasıl benimsediğini ve sürdürdüğünü vurgulamaktadır.

Yolu Işık’la Buluşanlar” la ‘’Cumhuriyetimizin 100. yılına bırakacağımız yaratıcı bir iz, sanatsal bir yorum ve değerlerimizin bir ifadesidir.’’ demekteler.

Sergi, bilgisayar, mobil ve sanal gerçeklik cihazlarıyla deneyimlenebilir.

***

Önceki

Bodrum’da Yeni Çocuk Oyunu “Sihirli Gemi”

Sonraki

1 Aralık 2023 Cuma Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar