Sanatta Engel Yok Vakfı 1. Sanat Çalıştayı

Sanatta Engel Yok Vakfı 1. Sanat Çalıştayı

Haber : Harika Ören

Fotograflar : DenizTokgöz

Sanatta Engel Yok Vakfı 1. Sanat Çalıştayı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Şarköy Belediyesi katkılarıyla Mürefte Kutman yerleşkesinde düzenlendi. İstanbul’dan ve Şarköy’den değerli sanatçılar bir araya gelerek müthiş bir sanat şölenine imza attılar.

15 Eylül 2023 günü başlayan Sanatta Engel Yok Vakfı ve Derneği Başkanı Ressam Yasemin Zanbak’ın organizasyonunu gerçekleştirdiği çalıştayda 27 sanatçı yer aldı.

Temel Şen‘in Onur Konuğu olarak katıldığı çalıştay, Mürefte Kutman yerleşkesinde 4 gün sürdü. Sanatta Engel Yok Vakfı 1. Sanat Çalıştayı‘nda. Harika Ören (Plastik Sanatlar) ve Ayşenur Özsankur (Görsel Sanatlar) küratörlük görevini üstlendiler.

Sanatta Engel Yok 1. Sanat Çalıştayı’na İstanbul’dan Bahattin Odabaşı, Erhan Sanal, Ahmet Özol, Müzeyyen Karaçiftci, Cenap Ceylan, Azniv Çoban, Yasemin Zanbak,  Perihan Keki, Figen Kalan, Semra Çelik, Ayşe Işık, Güler Çelik, Tülay Erbeşler, Atilla Yıldırım, Nurcan Aral, Zeynep Bekiroğlu, Harika Ören, Şaheser Özbalçık, Esma Şahin, Dilek Atagün, Ayşenur Özsankur, Gülçağ Yitmener, Tülin Öztunçkol, Figen Özdemir, Kenan Şahin ve Dilek Gaye Koçer katıldılar.

16 Eylül Cumartesi akşamı Beyaz Balina Otel‘de düzenlenen yemekli törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak adına Başkan Yardımcısı Ogün Kürümoğlu ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var‘a teşekkür plaketleri takdim edildi.

Sanatta Engel Yok 1. Sanat Çalıştayı etkinliğine sponsor olarak Kutman Şarapları, Bedika Bistro, Mürefte Tanıtma Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği, Birikim Sanat Ürünleri, Beyaz Balina Otel‘inin sponsorluklarının yanı sıra İstanbul Sanat Magazin de Medya desteği verdi.

*****

Önceki

21 Eylül 2023 Perşembe Günün Sergisi

Sonraki

Sanatta Engel Yok Vakfı Çalıştay Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar