NEŞE-İ SAĞLIK KOROSU & İLKBAHAR KONSERİ

NEŞE-İ SAĞLIK KOROSU & İLKBAHAR KONSERİ

Harika Ören Yazdı

Neşe-i Sağlık  Türk Sanat Müziği Korosu, 24 Nisan 2016 Pazar akşamı verdiği çoşkulu bahar konseriyle, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ni salladı. Sunuculuğunu Yelda Özdeş’in yaptığı koronun konserine İzmit’liler büyük bir ilgi göstererek, koltukları doldurdular. Sanat müziği parçalarına eşlik ederek, anlamlı bir akşam yaşadılar.

 Z.Nilgün Özyuva’nın 2012 yılında Kocaeli Dişhekimleri Odası Başkanlığı’na seçilmesiyle başladı. Özyuva, küçüklügünden beri müzikle ugraşan biri  olarak, mesleginin yorucu ve  sorumluluk gerektiren çalışmaları sırasında uzun süre ayrı kaldığı uğraşını; oda başkanı seçildikten sonra, yogun çalışma ortamından uzaklaşabilmek, stres atabilmek meslektaşlarıyla keyifli bir ortam paylaşabilmek amacıyla gündeme getirir.Başta yönetim kurulu arkadaşı Reyhan Karaaslan olmak üzere, Diş Hekimi Veysel Koç’ un da katılımıyla yola çıkarlar. 2013 Şubat ayında kurulan koro, başlangıçta diş hekimleri ve yakınlarıyla, daha sonra tabip ve eczacılarla birlikte büyüyerek bugün ki halini aldı.

6. konserlerini verdikleri, bu tarihe kadar şef Erbil Aydın ve eşlik sazları Erman Gürses ve tamburi Tenay’la  kocaman bir aile olurlar. Her Salı Eczacı Odası’nda çalışmalarına devam ederler.

Neşe- i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu, şef Erbil Aydın yönetiminde; Aynur Başyiğit, Dilek Baskın, Dilek Dinçol, Esen Avunduk, Esma Bektaş, Gülsüm Selvi, Günsu Kalyoncu, Başbarut, Hacire Güneşlik, İlknur Çeliker, Meral Başyiğit, Z. Nilgün Özyuva, Nurten Çakmak, Reyhan Karaaslan, Sunay Er, Süheda Çetiner, Tuğba Çaprak, Bülent Ulusu, Hakan Avunduk, Hakan Ersoy, İsmail Genç, İsmail Yazıcı, Nevzat Çevik, Özgür Zariç, Sedat Bektaş, Suat Bıçakçı, Veysel Koç’dan oluşuyor.

Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu ; İlkbahar Konseri, doktorların seslendirdiği Türk Sanat Müziğinin nadide şarkılarıyla devam etti ve gecenin son parçası , izleyicilerle birlikte heyecan ve çoşkuyla salonu inleten,  “Memleketim” şarkısı oldu.

Read Previous

“AZ ÖNCE Bİ’ŞEY OLDU”

Read Next

29 NİSAN 2016 CUMA ; TİYATRO

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: