Kayseri’de “İnsan Hakları Afişleri” Bilbordlarda

Kayseri’de “İnsan Hakları Afişleri”

Bilbordlarda

Harika Ören Yazdı

10 Aralık İnsan Hakları Haftası nedeniyle, Kayseri Barosu Başkanlığı’nca hazırlanan afişler adliye çevresindeki ve şehrin pek çok yerlerindeki bilbordlara asıldı.

Kayseri Barosu Başkanlığı 10 Aralık İnsan Hakları Haftası nedeniyle oluşturduğu anlamlı görsel etkinlik, baroların amaçları, kanuni ve fiili görevlerine istinaden Kayseri halkını ve kamuoyunu; İnsan Hakları, Hukuk Devleti, Demokrasi, Vicdan, Ahlak, İnsanı Değerler, Adalet, Baro ve Savunma kapsamında bilinçlendirmek gayesiyle oluşturuldu.

Kayseri Barosu Başkanı Av. Cavit Dursun

Kayseri Barosu Başkanı Av. Cavit Dursun farkındalık yaratan etkinlik için ‘’Meslektaşlarımıza, Baromuza, şehrimize ve tüm insanlığa hayırlı ve uğurlu olsun.Tüm insanlarımızın yaşam, eğitimde fırsat eşitliği, düşünce özgürlüğü, hukuki güvenlik ve savunma hakkına sahip olacağı, Hukukun Üstünlüğü ve Hukuk Devleti ilkesinin yerleşeceği, kutuplaşma ve gerginlikten uzak, milli birlik ve beraberliğin sağlanacağı, Hukukun herkese eşit, genel ve adil olarak uygulanacağı, hukukçuların hukuktan başka yollara sapmayacağı, Avukatların Mesleklerine ve Savunmaya bağlı olacağı, aydınlık güzel yarınlar dileklerimizle, 10 Aralık İnsan Hakları Gününüz kutlu olsun.’’ dedi.

Kayseri Baro Başkanlığı’nca, hafta dolayısıyla bir ilke daha imza atılıyor. Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün Kayseri’ye Gelişinin 100. Yılına Özel ve Milli Mücadelenin başlamasının 100. Yılı Anısına, 20.12.2019 Cuma günü “KAYSERİ ORATORYOSU” düzenleniyor.

Bu müthiş sanat hizmeti T.C. Devlet Opera ve Balesi, Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Jandarma, Kara ve Deniz Kuvvetleri bandoları sanatçılarından oluşan muazzam bir ekiple birlikte oluşturuldu.

*****

 

Read Previous

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Baltacı Unutulmadı

Read Next

Adana Korart Galeri’de Ünlü Ressamların Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: