Contemporary Istanbul 2020 Eylül’de geliyor

Contemporary Istanbul 2020

Eylül’de geliyor

Haber : Harika Ören

Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Türkiye’nin en etkili sanat fuarının açılış çalışmalarının devam ettiğini bildirdi,

Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli

Ali Güreli yaptığı açıklamada ‘’Sevgili sanatsever dostlarımız, sanat bize bugün hayatın yaşamaya değer olduğunu her zamankinden daha fazla anlatmıyor mu? Hepimiz evdeyiz ve hepimiz zamanımızın önemli bir bölümünü, her zamankinden daha büyük bir coşkuyla sanata veriyoruz. Bu büyük gerçekten yola çıkarak önceden planladığımız gibi 24-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Istanbul’un 15. yılı için özenle hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Covid 19’a teslim olmuyoruz, ödün vermiyoruz ama onunla ilgili gelişmeleri yakından izliyor, gerekli önlemleri dikkatle alıyoruz.’’ dedi.

Dayanışmanın şart olduğu, sabırla aşmamız gereken günlerin son bulacağını umduğumuz Eylül ayında Contemporary Istanbul’u hayata geçireceklerini bildiren ve tarih veren kurul, çalışmalarının hız kazanarak devam ettiğini bildirdi.

Güreli’nin ‘’Sonbahar’ın mutluluklar, neşeler ve iyilikler getirmesini ve bu zorlu zamanların yaratıcılıkla aşılmasını diliyoruz, yürekten inanıyoruz. Birbirimizle ve tüm insanlıkla dayanışarak ve sanatın iyileştirici etkisini yanımıza alarak bu sıkıntıları aşacak ve Eylül’de hep birlikte CI’ın 15. Yılını kutlayacağız.’’ sözlerine katılıyor; sanatın umut ve farkındalık yolunda yürüyor olmasının keyfiyle, heyecanla bekliyoruz.

*****

Önceki

Adana GESAM’dan Sanal 23 Nisan Sergisi

Sonraki

Fırat Uran’ın 2’nci Kitabı “Kara Köpek” çıktı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar