Esra Sağlık “Ağır, Büyük ve Hafif” Sergisi

Esra Sağlık

“Ağır, Büyük ve Hafif” Sergisi

Haber: Erol Ünal

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden Doç. Esra Sağlık’ın heykellerinin ve desenlerinin yer alacağı “Ağır, Büyük ve Hafif” Sergisi 24 Temmuz Cuma günü saat: 17:30’da Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum’da maske takılması zorunlu olarak sanatseverler ile buluşuyor.

“Ağır, Büyük ve Hafif” adlı sergide yer alan heykeller ve desenler, sanatçı Esra Sağlık’ın gerçek ile sürreal dünya arasında kurduğu bağı temsil eder. Aynı zamanda bir rüya atmosferini içeren bu temsil ve anlatımda görünür olan diyalog, otobiyografik temelli bir anlatım etrafında gezinir. Bu gezintide karşımıza çıkan şeyler ve nesneler insanın, doğa ve dünya ile diyaloğa geçme ihtiyacına karşılık gelir.

Esra SağlıkAğır, Büyük ve Hafif” Sergisi 24 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Bodrum mekanında izlenebilir.

ESRA SAĞLIK kimdir?

Esra Sağlık 1980’de İzmir’de doğdu. 1999 Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’ne girdi. 2002’de Almanyada Johannesgutenberg Üniversitesi Araştırma-İnceleme Programına katıldı. 2003’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü’nden mezun oldu. 2005’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Anasanat dalı Yüksek Lisans programını “sanatsal imgenin oluşumunda zaman olgusu” adlı tez çalışması ile bitirdi. 2006’da Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Anasanat dalı Sanatta Yeterlik’e başladı. 2007 – 2008 tarihleri arasında Ecole Nationale Superieur d’art de Bourges’da doktora öğrenimine devam etti. 2009 yılından beri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde Docent olarak çalışmaktadır.

2004’de İtalya’da1. Avrupa öğrencileri bienali resim ödülü almıştır.

Bu sene 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Bodrum’da yapılan etkinlikler arasında Esra Sağlık’ın “Bilime ve Sanata Yön Veren Öncü Kadınlar” heykel sergisi Belediye Meydanı’nda açık hava sergisi olarak gerçekleşmişti. Sergide Astrofizikçi Dilhan Eryurt, Arkeolog Halet Çambel, Doktor Safiye Ali, Felsefe Profesörü Ioanna Kuçuradi, Opera Sanatçısı ve Ressam Semiha Berksoy, Tiyatrocu Afife Jale, Şair, Yazar ve Öğretmen Halide Nusret Zorlutuna, ilk Türk Kadın Ressamlarından Hale Asaf, ilk Kadın Mimarlarından Mualla Eyüboğlu ve Yazar, Siyasetçi, Öğretmen Halide Edip Adıvar’ın heykelleri yer almıştı.

*****

Önceki

“Renkli DYOloglar”da Moda ve Tasarım

Sonraki

97.Yılı Kutlu Olsun ; “İnönü Lozan’da”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar