Serpil Yazman ve Mehtap Özder Sergisi Açıldı

Serpil Yazman ve Mehtap Özder Sergisi Açıldı

Haber : Erol Ünal

Fotograflar : Çetin Çam

Touch Sanat Galeri, Galeride Melike Şahin’in kuratörlüğündeki Muzaffer Akyol Sergisi devam ederken; iki değerli sanatcı Serpil Yazman ve Mehtap Özder‘in sergisine de ev sahipliği yapıyor.

Yoğun ziyaretçi katılımıyla açılan Sergi, 10 Temmuz‘a kadar Touch Sanat Galeri‘de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Touch Sanat Galeri

Adres : Hebil Caddesi No:11-43 Göltürkbükü /Bodrum

Mehtap Özder kimdir?

Ressam ve mimar olan sanatçı, projeleri de tarafından yapılan tarihi Nisan Taşlarının geçmişten günümüze gelene kadar, uğradığı kayıpları, çarpık kentleşmeye yenik düşmesini , zamanın içinden geçerken uğradığı değişiklikleri ele almış.

Fatih Sultan Mehmet’ in Ok Meydanı Vakfiyesinde, bu alanın spor faaliyetleri için ayrılması ve korunmasını istemesine rağmen, sahip çıkılamayan bu taşların uğradığı saldırıyı, içine sindiremeyen ressam, onları hafızasında ışıltı ile resmetmiş ve değerlerini hatırlatmak istemiştir.

Altından, gümüşten, ranttan daha kıymetli olan eserlerin yakarışlarını içselleştirerek, soyut dokunuşlarla ele almıştır. Bu eserler dile gelmiş, bazen alaycı, bazen acılı, bazense zamanın içindeki tanıklıklarını haykırmışlardır.

Serpil Yazman kimdir?

Sanatçı, resimlerinde devasa ve ölçüsü sınırsız doğayı, çeşitli küçük ve zarif parçalara ayırmıştır.

Yapıtlarında tabiatı yeniden şekillendirirken, sıradan şeylere yüksek bir anlam yükleyerek sonsuz bir görünüm kazandırmıştır.

Serpil Yazman’ın yapıtları, izleyiciyi usulca duygulandırır ve “kendi” doğasının tazeliğini hissettirir.

Yaşamın içinden seçtiği kadrajları, doğaya karşı itaatkar olmadan, ustalıkla resmetmektedir.

****

Önceki

27 Haziran 2024 Perşembe Günün Sergisi

Sonraki

28 Haziran 2024 Cuma Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar