Mete Bahtiyar Karataş Cam Heykel Sergisi

Mete Bahtiyar Karataş Cam Heykel Sergisi

Haber : Erol Ünal

Sıcak cam üfleme tekniğinde işler üreten Mete Bahtiyar Karataş‘ın “Kısa Bir Aralık” adlı sergisi 18 Kasım‘da Galeri Selvin Arnavutköy‘de açılıyor.

Sıcak cam üfleme tekniğinde işler üreten Mete Bahtiyar Karataş’ın  sergisinde camın aniden soğumuş, sertleşmiş hali adeta zamanı durdurarak, sık sık yapmak zorunda kaldığımız çevre-tavır değişiklikleri nedeniyle girdiğimiz yüzlerce rolün seyrine olanak tanıyor. Sıcak camın yarattığı biçim değişiklikleri, maskelerimize göz atabilme imkanı sağlıyor.

Sanatçının sergisi 10 Aralık’a kadar Galeri Selvin‘de sürecek. Sergi 10 Aralık tarihine kadar pazar günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında görülebilir.

Galeri Selvin 

Adres : Dere Sokak No:3 Arnavutköy/Beşiktaş

Mete Bahtiyar Karataş Hakkında;

Mete Bahtiyar Karataş 1990 yılında doğdu. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2017 ve 2018 yıllarında Cam Ocağı Vakfı, Mustafa Ağatekin Atölyesi’nde ve Saman Kalantari Atölyesi’nde asistanlık yaptı, G

rant Garmezy Çalıştayı’na katıldı. Odunpazarı Belediyesi’nde düzenlenen 5. ve 2019 6. Uluslararası Cam Festivali’nde Martin Janecky, Joe Cariati, Janusz Pozniak, Alexis Silk, Simone Ferer ve Josja Caecilia Schepman’a asistan olarak çalıştı. Tokyo Geidai Üniversitesinde düzenlenen Steven Ciezki çalıştayına katıldı.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü’nden mezun olan ve çalışmalarına halen Eskişehir’de devam eden Mete Bahtiyar Karataş camı sıcakken şekillendirerek figüratif heykeller üretiyor.

*****

Read Previous

17 Kasım 2021 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Read Next

18 Kasım 2021 Perşembe Günün Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: