Lara Şarkıları Resim Sergisi

Lara Şarkıları Resim Sergisi

Haber : Erol Ünal

Şair ve Ressam Belgin Özkoç’un “Lara Şarkıları” adlı resim sergisi Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi (Trafo)‘da açıldı.

‘Gel Kıyalım’ adlı şiir kitabındaki şiirlerinin duygularını yansıtan resimler yaptığını ve şiir ile resmin iç içe geçtiği bir sergi oluşturmak istediğini söyleyen Belgin Özkoç, “Bu sergide hep birlikte resim okuyup, şiir seyredeceğiz. Tüm kalbimle sevmenizi diliyorum.” dedi.

Bodrum BelediyeBaşkanı Ahmet Aras, “Sevgili Belgin Özkoç, şiiri tuvalle buluşturup; bu çok değerli eserlerini Bodrumlu sanatseverlerle bir araya getirmek için bu güzel salonumuzda sergisini açtı. Sevgili Zülfü Livaneli şu şekilde ifade ediyor: Bodrum 3500 yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kent.

Karyalılardan Dorlara, Leleglerden Bizanslara, Romalılardan Rodos Şövalyelerine birçok medeniyetten bu topraklar izler taşıyor ve onların yeraltındaki ruhları hala bu topraklarda dolaşıyor ve bizi sarıyor. Bu sebeple bizler Bodrum’da barış ve huzur içerisinde yaşayabiliyoruz. Dolayısıyla Bodrum’a ve Bodrum’un geçmiş medeniyetlerine saygı duymak, bu mirası koruyarak gelecek nesillere aktarmak bizim görevimiz. Bunu yapmak için de sanata ve sanatçıya ihtiyacımız var.

Nazım Hikmet, Abidin Dino’ya der ki; mutluluğun resmini yapabilir misin? Belki Abidin, mutluluğun resmini yapamaz ama Abidin’in resimlerine bakanlar mutlu olur. Sanatçı olmak böyle bir şey ve ben tüm sanatçılara saygı duyuyorum. Bodrum’da olmalarından, Bodrum’da üretmelerinden çok mutluyum. Hepimiz sanata, kültüre sahip çıkarsak hem Bodrum’u hem ülkemizi kurtarırız. Yıllar geçtikçe örselendik, Bodrum o bohem havasını kaybetmeye doğru gitti.

Sanatla tekrar o özlem duyduğumuz; Cevat Şakir’in, Zeki Müren’in Bodrum’unu yeniden kucaklayacağımıza inanıyorum. Belgin Hanım’ı kutluyor; yeni eserleri ve ürettikleri ile tekrar Bodrum’da görmek istiyoruz. Sizlere bu özel ve güzel anlara tanıklık ettiğiniz için çok teşekkür ederim.” dedi.

Sergi, 26-31 Ekim 2021 tarihleri arasında Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi (Trafo)’da ziyaret edilebilecek.

*****

Read Previous

K.Muzaffer Gençer Yapıtları, Paris Louvre Müzesi Art Shopping ‘de

Read Next

ÇDSO, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, Gülsin Onay’la Kutluyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: