Hüseyin Gülkaya Ahşap Model Gemi Sergisi

Hüseyin Gülkaya Ahşap Model Gemi Sergisi

Haber: Erol Ünal

  • Hüseyin Gülkaya, Emeklilikten Sonra onlarca Ahşap Model Gemi Yaptı. Bodrumda Sergi Açıyor.

Hüseyin GülkayaAhşap Model Gemi” Sergisi 27 Ağustos Pazartesi günü saat : 19:00’da Bodrum Akyarlardaki Akder Sergi Salonu‘nda açılacak. Sergi 6 Eylül’e kadar her gün 11:00-21:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Hüseyin Gülkaya  , Albay rütbesiyle ordudan emekli olduktan sonra 2008‘da doğum gününde hediye edilen “Bodrum Guleti yelkenli kit” ile ahşap model çalışmalarına başladı. Yaptığı Ahşap Maket Gemi çalışmalarıyla 2010 ve 2011’de İstanbul Feshanede, 2013’de İstanbul Kozi AVM‘de, 2014’de İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde, 2015’de Bodrum Sabancı Kültür Merkezi’nde (BodrumART Karma Sergisi), 2017’de Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde açılan birçok sergiye katıldı. 2016’da Bodrum Akyarlarda Akder Sergi Salonu’nda Kişisel Sergi açtı. İki senedir İstanbul Maltepe Nish Adalar Sitesi’nde “Gemi Maket Kursu” veriyor.

Hüseyin Gülkaya 1960’da Afyon Dinar’da doğdu. 1967’da Atatürk İlkokulu’na başladı. Ortaokul eğitimini Isparta’da Gülkent Ortaokulu ve Dinar Ortaokulu’nda tamamladı. Daha sonra Bursa Işıklar Askeri Lisesi’ni girdi ve 1980’da mezun olarak Kara Harp Okulu’na başladı. 1984’da tank subayı olarak Zırhlı Birlikler Okulu’na katıldı. Daha sonra Çatalca Hadımköy’de ilk kıta görevime atandı. Trakya’da teğmen olarak başlayan askerlik serüveni Doğu Anadolu’nun, İç Anadolu’nun birçok şehrinde sürdürdü. 2012’da Kıdemli Albay olarak 1’nci Ordu Selimiye kışlasından emekli oldu. Emekli olduktan sonra 2008’da doğum günüde hediye edilen “Bodrum Guleti yelkenli kit” ile ahşap model macerasına başladı.

*****

Önceki

SAKÜDER’in 13.Yıl etkinlikleri sürüyor

Sonraki

27 Ağustos 2018 Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar