Ender Güzey ile Sanata Yolculuk

Ender Güzey ile Sanata Mavi Yolculuk

Haber: Erol Ünal

  • Sanata Mavi Yolculuk 26 Eylül 2018 Çarşamba günü başlayacak. Gezi 29 Eylül’de sona erecek.
  • Çatı Limanı, Yedi Adalar, Küfre, Löngöz, Sedir Adası, Antik Keramos koyları uğranacak noktalar.
  • “Sanata Mavi Yolculuk” yaratıcılığın kışkırtıldığı keyifli bir seyir olacak.

Ender Güzey‘in tasarlamış olduğu “Ender Güzey ile Sanata Seyir” isimli projesi Barbaros Yachting iş birliği ile 26 Eylül Çarşamba günü başlıyor. 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında birbirinden güzel koyları gezerken Ender Güzey ile resim teknikleri atölyelerine katılacak sanatseverler 14 kişi ile sınırlı…

Çatı Limanı, Yedi Adalar, Küfre, Löngöz, Sedir Adası, Antik Keramos koyları uğranacak noktalar. Bodrum’da sanatseverler mavi yolculuk konsepti ile sanata, yaratıcılığı keşfetmeye yelken açacak. Çalışma programı kahvaltıdan sonra başlayacak, gün içinde serbest çalışmalarla devam edecek. Bu arada tekne konukları denizin ve güneşin tadını çıkaracak. Sanata Mavi Yolculuk yaratıcılığın kışkırtıldığı keyifli bir seyir olacak.

Bodrum’da yaşayan sanatçı Ender Güzey‘in bireysel resim ve sanat tecrübelerini dikkate alarak hazırladığı programda sanat dostları resim yapmanın ilk adımlarını öğrenecek, doğayı inceleyerek çeşitli malzeme ve tekniklerle onu renklendirmeyi, form vermeyi, yorumlamayı, bakmakla görme arasındaki farkı deneyimleyecek. Katılımcıların resim yapmasını sağlanacak. Bu arada sanata, resime, heykele dair söyleşi yapacak. Tura katılanlar romantik koylarda, balıkçı köylerinde ya da antik kentlerde doğanın keyfini çıkararak, dokuları ve duyguları resme ya da yemeklere dönüştürmeyi öğrenecek. Çalışma programı kahvaltıdan sonra başlayacak, gün içinde serbest çalışmalarla devam edecek. Bu arada tekne konukları denizin ve güneşin tadını çıkaracak. “Sanata Mavi Yolculuk” yaratıcılığın kışkırtıldığı keyifli bir seyir olacak. Proğrama katılanlara turun hareket saatinden itibaren tur programı sunulacak.

Sınırlı sayıda kontenjan için www.aegeansoul.com veya www.barbarosyachting.com mobil 0532 297 85 09 ile bağlantı kurabilirsiniz. İki kişilik kabinde bir kişi 2000 TL (Tam pansiyon konaklama, akşam yemeklerinde şarap ikramları, yemek aralarında tüm soft içecekler, çay kahve ikramları ücrete dahildir.)

ENDER GÜZEY

1951’de İstanbul’da doğdu. 1969 -1973 yılları arasında Münih Güzel Sanatlar Akademisi’nde Prof. Mac Zimmermann atölyesinde resim  ve heykel öğrenimi gördü. 1975’de “Master Öğrenci” olarak Üstün Sanatsal Başarı ile Yüksek Lisansını tamamladı. 1975 -1977 yılları arasında Münih Güzel Sanatlar Akademisinde  Prof. Mac Zimmermann’ın asistanılığını yaptı. 1978’de Mönchengladbach VHS’de Güzel Sanatlar ve Yaratıcılık Bölüm Başkanlığı ve Doçentlik görevine getirildi.

1982 -1988 yılları arasında Münih, Ammersee’de, atölyesinde özgün çalışmalar yaptı ve “Kunst-Galerie Herrsching“ Sanat Galerisini kurdu ve yönetti. Çağdaş Sanatın uluslararası isimleri ile sergiler gerçekleştirdi.  1990 -1991 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinde Performans dersleri verdi. 1996 -1997 yılları arasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Büyükada‘da Kuruluşuna destek oldu ve aynı fakültede ders verdi. 2006’da USA Montana Üniversitesinde yüksek lisans öğrencilerine performans, Obje eğitimi verdi ve “Ender Güzey, Ateş’ten Doğan” isimli bir sene süren ABD sergi turnesi gerçekleştirdi.

2007’da “Ender Güzey Bütünsel Sanat Müzesi” ismi altında kişisel Müzesini Bodrum’da 200 yıllık tarihi bir bina’da kurdu. 2009’da Bodrum Merkez ve Kadıkalesinde “Güzey Art Lounge” ismi altında Ender Güzey eserlerinin sergilendiği iki sergi salonu kuruldu. 2009-2010 yıllarında Muğla Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi olarak görev aldı. Ender Güzey çalışmalarını Bodrumdaki ARThill‘de sürdürmektedir.

SANATA SEYİR TEKNESİ

Fatos guleti hakkında bilgi: 1995’da inşa edilmiş ve 2012’da geçirdiği renovasyonla beraber günümüzdeki son halini almıştır. 25 m. boy ve 6,7 m. ene sahip tekne 4 personel bulunmaktadır. 8 Double Kabin olmak üzere birbirinden şık ve rahat, kendine ait duş, WC ve kliması olan yatı 8 kamaraya sahiptir. 360 HP Iveco beygirlik motoru ve 22 + 33 kw Onan jeneratöre sahiptir.  Mürettebat için ayrı yaşam alanları, tam teşekküllü mutfak, açık ve kapalı yemek yeme alanları, dinlenme alanları ve Amerikan bar mevcuttur. Tüm misafirlere yetecek miktarda güneşlenme minderleri, sandalye ve servis takımları mevcuttur. Mavi Yolculuk misafirlerine konforu, lüksü ve huzuru bir arada yaşatan bu yat 12 deniz miline erişmektedir. Tam teşekküllü Telsiz, GSM Telefon seyir cihazları donanımları sayesinde Fatos teknesiyle Bodrum, Marmaris, Fethiye Göcek ve Yunan Adaları gibi en çok tercih edilen yerlere mavi tur  yapmaktadır. Ayrıca salonda LCD TV, DVD oynatıcı, müzik seti bulunmaktadır. Türk Suları sınırlarında geçerli olan wi-fi internet hizmeti mevcuttur 

..

*****

Önceki

22 Ağustos 2018 Günün Sergileri

Sonraki

Sanatçının Kızı da Sanatçı Olur

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar