Bodrum’da “Tohum Takas Şenliği”

Bodrum’da “Tohum Takas Şenliği”

Haber: Erol Ünal

Bodrum’da “Tohum Takas Şenliği” yapıldı.

Kumbahçe Meydanında gerçekleşen Tohum Takas Şenliği vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Şenliğe Bodrum Tohum Derneği Başkanı Ercan Arıkan, tohum dernekleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte; pandomim gösterisi, tohum alma ve saklama, kompost yapımı, tohum çimlendirme, ekşi maya atölyeleri ve Halk Müziği Sanatçısı Sürüvvet Canpolat konseri gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenlik, Bodrum Tohum Derneği Başkanı Ercan Arıkan’ın konuşması ile devam etti. Ercan Arıkan konuşmasında, derneğin hedeflerine değinerek ağaçların ve tohumun öneminden bahsetti.

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Bahar ise, “Tohum demek can demek, hayat demek, üretim demektir.diyerek tohumlara sahip çıkmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından şenlikte Kumbahçe Muhtarlığı Sosyal Tesisler Bodrum Halk Eğitim Merkezi Kadınlar Topluluğu‘nun halk oyunları gösterisi beğeniyle izlendi.

****

Önceki

Hayrettin İvgin Dergileri

Sonraki

5 Mart 2024 Salı Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar