Bodrum Meydanları Caz İle Coşuyor

Bodrum Meydanları Caz İle Coşuyor

Haber: Erol Ünal

  • Bodrum Caz Festivalinde BAU Caz Kentet Bodrum Belediye Meydanında Konser verecek.

Bodrum Caz Festivali kapsamında repertuarında ağırlıklı olarak Cole Porter‘ın müzikallerinden caza entegre olmuş bazı standartlar ve nispeten daha modern dönemin bestecilerinden parçalara yer veren BAU Caz Kentet ; 6 Eylül Perşembe günü saat: 20:00’de Bodrum Belediye Meydanı’nda konser verecek.

Duygu Argın (Vokal), Tolga Bilgin (Trompet), Uraz Kıvaner (Piyano) , Esra Kayıkçı (Kontrabas), Burak Durman (Davul) Veys Konuk (Vokal) yer aldığı BAU Caz Kentet Bodrum Caz Festivali programında yüksek lisans öğrencilerinin beste ve düzenlemelerinden eserlerini seslendirecek. Konser halka açık ve ücretsiz gerçekleşecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Caz Programı caz müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sevdirmek amacıyla 2013 Ocak ayında ilk Bauart Caz sertifika programıyla caz öğrencilerini yetiştirmeye başladı. 2014 Eylül Ayı itibariyle açılan Caz Akademisi caz yüksek lisans programıyla genç kuşak caz müzisyenlerinin yetiştirilmesinde öncü olacak birikimini ve tecrübelerini BAU bünyesinde bir eğitim geleneğine dönüştürmektedir. Sertifika, bilimsel hazırlık, yüksek lisans ve çocuklar için caz programlarını içeren BAU Caz Akademisi Eylül 2017 tarihi itibariyle BAU International Academy of Rome ve BAU International Berlin’de de İtalya’nın ve Almanya’nın önde gelen caz müzisyenlerinin eğitmenliğinde kısa dönemli eğitim programları yürütmeye başlandı.

Bu konserde aynı zamanda Türkiye’nin değerli caz müzisyenleri olan caz akademisi yüksek lisans öğrencileri ve BAUJAZZ hocalarından Uraz Kıvaner de sahne alacak.

*****

Önceki

“TANRIÇALAR GEÇİDİ” FESTİVALİ

Sonraki

6 Eylül Perşembe Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar