Bodrum Komedi Festivali başlıyor

Bodrum Komedi Festivali başlıyor

Haber: Erol Ünal

6-7-8 Eylül tarihlerinde Elani Beach‘te gerçekleşecek mini festivalin açılışını Ali Poyrazoğlu‘nun kendi tiyatrosunu kurma serüvenini ve Türk Tiyatrosu’nun pek çok duayen ismiyle anılarını samimi bir dille anlattığı stand-up gösterisi “Ödünç Yaşamlar” ile yapacak.

6 Eylül’deki Ali Poyrazoğlu gösterisinin ardından 7 Eylül Cuma günü saat 21.30‘da Nur Gürkan tek perdelik, tek kişilik oyunu “Nefertiti Silifke” de oyunuyla gerçek hayattan kesitleri komik bir dille anlatacak.

8 Eylül Cumartesi günü saat 21.30‘da sahne alacak olan Metin Zakoğlu’nun gerçek bir kabare gösterisi “Komik Gazino” ile bol müzikli ve kahkahalı bir finale imza atacak.

Gösteri öncesinde konuşan Ali Poyrazoğlu Bodrum’un bir eğlence yerinden ziyade kültür-sanat yeri olduğunu ifade ederek, “Biz ‘Bodrum Komedi Festivali’ni kopya çekilsin, başkalarına da örnek olsun diye yapıyoruz. Bodrum’un yazın kültür sanat konusunda yalnız bırakılması beni çok rahatsız ettiği için böyle bir kültür sanat festivaline öncülük etmek istedim. İyi de oldu zannediyorum. Çünkü Bodrum sadece lay lay lom, barlarda gezmek için gelinen bir yer değil. Bodrum anılarda kalınacak bir tatil için gelinecek bir yer. Anılarda kalınabilmesi için de gürültünün dışında bir şeyler sunmak gerekiyor. İnsanlar Bodrum’dan evlerine manen ne götürebilir? Tiyatro, sanat. Onun için kültürle sanatla iç içe bir Bodrum hayal ediyorum. Yazın Bodrum’a 1,5 milyon insan geliyor.

Bunların diyelim yüzde 10’u barlarda sabahlamak için geliyor. Diğer kalanlar ise spor yapmak, kitap okumak, ruhunu dinlemek, tazelenmek için geliyor. İnsanlara da bu şansı vermek gerekiyor. İnsanların içini tazelemesi ancak kültür sanatla olabilir. Bu anlamda Sianji Well-Being Resort ile bir araya geldik. ‘Bodrum Komedi Festivali’ni yapalım dedik. Gerisini de getireceğiz. Sözdür. Ben 35 yıldır Bodrumluyum. Bu festivali Bodrum’un dört bir köşesine yayıp daha kapsamlı bir Bodrum kültür-sanat şenliğine dönüştürmek için elimizden geleni yapacağız. Kışın hazırlanıp 2019 yazı hayata geçirmek üzere büyük sürprizlerimiz olacak.” dedi.

 

*****

Önceki

Nur Ulubil & “Rüya Şehir : İstanbul”

Sonraki

“Cengiz Susuyor Kediler Konuşuyor”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar