Bodrum Dibeklihan’da Sanat Günleri Başlıyor

Bodrum Dibeklihan’da Sanat Günleri Başlıyor

Haber : Erol Ünal

Bodrum Dibeklihan “Dünya Sanat Günü” ve “Kuş Uçuşu Uzaklık III” Sergileri 15 Nisan’da açılıyor.

Bodrum Yakaköy’de 2013’den beri kültür ve sanata ev sahipliği yapan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü 15 Nisan Perşembe günü “Dünya Sanat Günü” ve “Kuş Uçuşu Uzaklık III” Karma Sergileri, Sanatseverlerin beğenisine saat : 13:00’de sunulacak. Sergiler 30 Nisan 2021’e kadar Cumartesi, Pazar günleri hariç 10:00-18:00 saatleri arasında görülebilecek.

Dünya Sanat Günü Sergisi

Dünya Sanat Günü Resim, Heykel, Seramik, Fotoğraf ve Grafik Karma Sergisi Dibeklihan İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisinde açılacak.

Kuş Uçuşu Uzaklık III Sergisi

Kuş Uçuşu Uzaklık Karma Sergilerinin birincisi Türkiye’nin farklı şehirlerinden, 25 genç akademisyen’in katılımıyla Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, ikincisi Türkiye’nin farklı şehirlerinden, 30 genç akademisyen’in katılımıyla 34 farklı üniversitenin seramik bölümünden çok sayıda akademisyen Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde açılmıştı. Her sergide farklı Güzel Sanatlar Fakültelerinden Akademisyen-Sanatçıların katıldığı karma serginin üçüncüsü ve Dibeklihan Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde açılacak.

Dibeklihan‘daki 2021 Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Sergi Sezonu’nda

  • 15 Nisan’dan 18 Kasıma kadar İ. Hakkı Tonguç, Yıldız Kenter, Erdinç Bakla Sanat Galerilerinde, Orhan Kemal Meydanında ve Nedim Günsur Sokağında 39 sergi açılacak.

*****

Read Previous

Timurtaş Onan’ın Fotograf Sergisi Galeri Ark’ta

Read Next

GESAM Dünya Sanat Günü’nü Kutladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: