Bodrum Çoksesli Korosu’ndan Konser

Bodrum Çoksesli Korosu’ndan Konser

Haber : Erol Ünal

Mayıs ayında Denizli ve İzmir‘ de iki ayrı Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali‘nde Bodrum’u başarıyla temsil eden ve ödüllerle dönen Bodrum Çoksesli Korosu bu kez Bodrum’da izleyicileri ile buluştu.

Bodrum Çoksesli Korosu‘nun, Herodot Kültür Merkezi‘nde, 26 Haziran’da verdiği konser çok beğenildi.

Çok disiplinli ve özverili çalışmaların sonucu gerçekleştirilen Deniz ve Denizcilik Şarkıları 1 Konseri yine büyük beğeni topladı. Konserin Dünya Denizcilik günü (25 Haziran) ile Denizcilik ve Kabotaj Bayramı (1 Temmuz) ‘nın arasında yer alması çok anlamlıydı.

Konsere piyano ile eşlik eden kurucu ve sanat yönetmeni İlkin Tokay, aynı zamanda konserin sunumunu da yaptı. Vuslat Çiftdal‘ın keman ve mandolinle, Dilek Sevüktekin Görgülü‘nün mandolinle, Erkin Onuk ‘un perküsyon (tumba) ile konuk sanatçı olarak yer aldığı konserde koro şefi Defne Kozanoğlu biri napoiten, biri Türk Müziği iki eseri seslendirdi.

Bodrum Çoksesli Korosu, Defne Kozanoğlu ve İlkin Tokay tarafından yıl boyunca aralıksız çalışmakta ve yeni elemanlar alıp yetiştirmektedir.

Serinin ikinci konserinin Sarı Yaz‘da verileceği açıklandı.

****

Önceki

2 Temmuz 2024 Salı Günün Sergisi

Sonraki

3 Temmuz 2024 Çarşamba Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar