Bodrum Caz Festivali Başladı

Bodrum Caz Festivali Başladı

Haber: Erol Ünal

Geçen sene ilki düzenlenen Bodrum Caz Festivali 1 Eylül akşamı saat 21:30’da Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşti. Bodrum Caz Festivali ikinci yılında yine bir büyük orkestrayı muhteşem caz vokalleri ile birlikte ağırlıyor. Türk Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası konseri ile açılış yapıldı.

SİBEL KÖSE

Bu yılki teması “Pop ve Caz” olan festivalde Bodrum Belediye Meydanı’ndaki açılışta Türkiye’nin değerli caz vokallerinden Sibel Köse sahneye çıktı. Türkiye’nin değerli caz vokallerinden Sibel Köse Türk Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ile pop ve caz dünyasından sevilen şarkıları seslendirdi.

DENİZ KUVVETLERİ YILDIZLAR HAFİF MÜZİK VE CAZ ORKESTRASI

Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrasında Bülent Yüksel (Bando Şefi), Yusuf Doğan (Orkestra Şefi), Kader Eroğlu (Grup Şefi), Volkan Canşe (Vokal), Gökhan Gül (Flüt), Koray Sözen (Alto Saksofon), Emre Şavak (Saksofon), Volkan Kuzu (Tenor Saksofon), Emrah Erbay (Bariton Saksofon), Barış Oktay (Trompet), Muhsin Tecim (Trompet), Erdem Özen (Trompet), Erkan Bozmaz (Trompet), Tunç Ulusoy (Trompet), Nursat Maden (Trompet), Çağdaş Yıldız (Trompet), Cihan Cem Yeşil (Bas Trombon), Süleyman Şeker (Gitar), Yusuf Kocakaplan (Bas Gitar), Atilla Cönert (Klavye), İlker Sevindik (Davul&Perküsyon), Burak Gürkan Durdu (Davul&Perküsyon), Oğuz Kağan Kuntbilek (Tonmayster) görev alıyor.

Deniz Kuvvetleri Yıldızlar HafifMüzik ve Caz Orkestrası 2008 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargahında kurulmuştur. Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Orkestrası, caz müziği alanında belirli ihtisaslara sahip olan Bando Astsubayları tarafından oluşturulmuştur. Orkestra, caz müzik repertuvarını ve Geleneksel Türk Müziği eserlerini özel düzenlemeler ile başarılı bir biçimde icra etmektedir. Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Orkestrası; Mersin Uluslararası Müzik Festivali ile Marmaris Denizcilik ve Müzik Festivali başta olmak üzere, Mısır, Tunus, İspanya, İtalya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan gibi ülkelerde konser ve etkinlikler gerçekleştirmiştir.

ŞENAY LAMBAOĞLU

Gece ve Caz bölümünde Off Gümüşlük’te Pop ve Caz’ın kesiştiği yerde şarkı söyleyen Şenay Lambaoğlu sahne aldı. Ülkemizde Pop ve Cazın kesiştiği noktada birbirinden güzel şarkılar söyleyen özel bir ses olan Şenay Lambaoğlu, Bodrum Caz Festivali’ne misafir oldu. Şenay Lambaoğlu‘na Batuhan Şallıel (saksofon), Matthew Hall (kontrabas) ve Ekin Cengizkan (davul) eşlik ediyor.

Uzun yıllardır katıldığı caz festivalleriyle dönemin en özgün vokallerinden biri olarak kabul edilen Şenay Lambaoğlu yorumculuğunun yanı sıra yazdığı şarkılarda caz müziği ile türler arasında diyalog kurmayı başarmıştır. Kadın ozan kimliğini ön planda tutuğu “İçimde aşk var” ve “Zarf Tümleci” albümleriyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan sanatçı “Başka Türlü Bir Şey” albüm projesinde ise Can Yücel, Nazım Hikmet, Hayyam ve Füruğ Ferruhzad gibi unutulmaz ozanların eserlerine yeniden hayat vererek büyük beğeni toplamıştır. Son çalışması ” Rüyalarıma gir” albümünden şarkıların da yer alacağı repertuarda festivalin Pop&Caz temasına özel bir seçkiyi de bu renkli performansta dinleyicilerle buluşturuyor…

Bodrum Caz Festivali‘nin programına, biletlere ve ücretsiz etkinliklere http://www.bodrumcazfest.org/program/ ulaşabilirsiniz.

*****

Önceki

2 Eylül 2018 Pazar Günün Sergileri

Sonraki

Mine Sanat’ta Cazın İmgeleri Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar