Barış Sarıbaş’ın Sergisi Toloman Sanat Galerisi’nde

Barış Sarıbaş’ın Kağıt İşler Sergisi

Toloman Sanat Galerisi’nde

Haber: Erol Ünal

Barış SarıbaşBenim Bir Hikayem Var” adlı sergisi 20 Ağustos 2019 Salı günü Bitez’deki Toloman Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 29 Ağustos’a kadar görülebilir.

Çağdaş sanat ortamının genç, başarılı ve ödüllü sanatçıları arasında yer alan Barış Sarıbaş kağıt üzerine kömür, kurşunkalem ve ekoline kullanarak oluşturduğu eserleri ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. Yakın zaman kadar renkli tuval çalışmaları ile tanıdığımız sanatçı bu kez 2000 yılların başından bu yana kömür ve kurşun kalem ile, 2016 yılından beri yine kağıt üzerine ecoline kullanarak ürettiği işleri yer alıyor. Barış Sarıbaş’ın kağıt işleri; her ne kadar tuval çalışmalarına temel oluşturan kendini keşfe çıktığı ön çalışmalar gibi yorumlansa da, kendi içinde oldukça şaşırtıcı, gizemli, kendine has imgeler, çizgiler ve mesajlar taşıyor.

Barış Sarıbaş Kimdir?

1979 yılında İzmir’de doğdu. 1993-1997 yılları arasında Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nde öğrenim gördü. 1997-1998 yılları arasında bir yıl boyunca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne devam etti. 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğrenim gördü ve mezun oldu. Burada Mehmet Özer, Erkan Özdilek, Kemal Gürbüz, Zafer Mintaş, Mürteza Fidan, Şükran Mertcan, Mustafa Pilevneli ve Hüsamettin Koçan’ın öğrencisi oldu. İlk kişisel sergisini 2002 yılında Bir Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirdi. 11 ödül aldı, çok sayıda karma ve grup sergilerine katıldı.  Yurtdışında workshoplara davet edildi. 2004 yılında Moldova’da, 2005 yılında Amerika’da, Fransa, Avusturya’da bir grup sanatçıyla çalışmalara katıldı. 2004 yılında Ekrem Kahraman ile birlikte Atatürk Kültür Merkezinde “Çağdaş bir çıraklık-kalfalık-ustalık denemesi, Kendimize Ait Ovalarda! Kendimize Ait Dağlarda!” adlı ortak bir sergi gerçekleştirdi. Sanatçı çalışmalarını İstanbul ve İzmir Bağyurdu’ndaki atölyelerinde sürdürmektedir.

Toloman Otelin içinde yer alan Toloman Art Gallery yıl boyunca Bodrumlu sanatseverleri sanatla buluşturan sergi ve buluşmalara ev sahipliği yapıyor.

Toloman Art Gallery

Adres : Bitez Mahallesi Pomelan Caddesi No:3 (Toloman Bitez Park Apart Hotel) Bitez/Bodrum

*****

Read Previous

18 Ağustos 2019 Pazar Günün Sergileri

Read Next

“Küçük Şeyler”e İlk Ödül Karadağ’dan Geldi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: