Troia’dan Eleni Karaindrou Geçti

Troia’dan Eleni Karaindrou Geçti

Haber : Elvan Başaran Taş

Çanakkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Troia Festivali’nin üçüncü akşamında dünyaca ünlü sanatçı Eleni Karaindrou ve Senfoni Orkestrası Çimenlik Kalesindeki sanatseverlere hüzün ve müzik dolu bir gece geçirtirken, Türk pop müziğinin güçlü sesi Mehmet Erdem de Özgürlük Parkındaki festival misafirlerine keyifli bir festival akşamı yaşattı.

Eleni Karaindrou’nun “Film Müzikleri ve Şarkılar” adlı çalışmasında sahneyi Savina Yannatou, Human Touch Jazz Trio, Konstantinos Chatziiordanou, İstanbul Sinfonietta ve Ender Sakpınar ile paylaştı.

Çanakkale Belediyesi’nin 1963 yılından bu yana her yıl ücretsiz olarak düzenlediği Uluslararası Çanakkale Troia Festivali tüm hızıyla sürüyor. Festivalin ilk akşamında Fazıl Say’ın Troia yılına özel bestelediği eseri Truva Sonatı’nın dünya prömiyeri Çimenlik kalesinde gerçekleştirilirken, Özgürlük Parkı’nda Barcelona Gibsy Balkan Orchestra’sı sevenleriyle buluştu. Festivalin ikinci akşamı düzenlenen resmi açılış programı kapsamında festivalle özdeşleşen Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü kendini Troia’lı olarak tanımlayan Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Şahin’e verildi. Aynı gece Dina Ensemble Çimenlik Kalesi’nde sahne alırken, Türk müziğinin efsane sesi Erol Evgin de Özgürlük Parkında festival konuklarına unutulmaz bir gece yaşattı.

*****

Read Previous

Sami Nebioğlu & Mehmet Gençer

Read Next

Bodrum’da Çocuklar için Festival

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: