14. Liselerarası Müzik Yarışması

14. Liselerarası Popüler Müzik Yarışması

Haber ve Fotograflar : Elvan Başaran Taş

  • Çanakkale Belediyesi 14. Liselerarası Popüler Müzik Yarışması Tamamlandı…
  • Çanakkale Anadolu Lisesi üçüncülük, Vahit Tuna Anadolu Lisesi ikincilik plaketini kazanırken, yarışma birincisi Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi oldu.

Çanakkale Belediyesi 14. Liselerarası Popüler Müzik Yarışması, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Dokuz okulun katıldığı yarışmada hareketlilik sabah saatlerinde başladı. Yarışmaya katılacak öğretmen, öğrenci ve jüri üyeleri kahvaltıda bir araya gelerek, heyecanlarını paylaştı. Kahvaltı sonrası ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’ne geçilerek provalara başlandı.

Saat 20.00’da başlayan yarışmada sırasıyla Çanakkale Özel Fen Lisesi, Çanakkale Anadolu Lisesi, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi, Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi, Doğa Anadolu Lisesi, Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Fen Lisesi, Biga Atatürk Fen Lisesi ve Vahit Tuna Anadolu Lisesi sahne aldı.

Bir yerli, bir yabancı olmak üzere her okulun toplam iki parça icra ettiği yarışmanın jüri koltuğunda İftihar Vanlı, Aydın Tekindor, Mehmet Kazancı, ÇOMÜ Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlilerinden Can Emre Akay, Feryal Günal, Çiğdem Ergun Güvenç ve sevilen müzik grubu Seksendört yer aldı.

Öğrencilerin sahnelediği birbirinden başarılı performansın ardından Seksendört sahneye çıktı ve şarkılarını tüm öğrenciler ile bir ağızdan söyledi.

Heyecan dolu gecenin sonunda Çanakkale Anadolu Lisesi üçüncülük, Vahit Tuna Anadolu Lisesi ikincilik plaketini kazanırken, yarışma birincisi Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi oldu. Ayrıca Biga Atatürk Fen Lisesi Çanakkale Belediyesi Özel Ödülü’nün, Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Dostluk içerisinde geçen gece fotoğraf çekimi ile sona erdi.

*****

Read Previous

BUGÜN ZİYA PAŞA’NIN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

Read Next

19 Mayıs Cumartesi İstanbul&Ramazan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: