TARSUS MEHMET BAL GALERİSİ’NDE…

TARSUS MEHMET BAL GALERİSİ’NDE…

M. Demirel Babacanoğlu

  • 2 Mayıs 2016 Pazartesi günü açılacak Sergide, Ümit Aslan, Nurettin Gözen, Bayram Şenbaş, Buket Esigemez, Hüseyin Güngören, M. Temel Cinsüllüoğlu, Metin Oğuz, Münevver Işın, Sema Tüfekçi, Tülay Aslan, Tuğba Küçükbahar, Dünya Gözen, Gönül Ateşe  adlı ressamların resimleri sergilenecek…

Tarsus 001

Tarsus Belediyesi Mehmet Bal Sanat Galerisi’ne vardığımda, ressamlar uğunmuşlar çocuklarla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna resim çalışıyorlar. Çalışan birimlerden birinin yanına uğradım. Tarsus Ressamlar Derneği ikinci başkanı Nurettin Gözen’le tanıştım, ünlü ressam Mehmet  Bal’ın bir afiş çalışmasını canlandırıyordu. Mart ayında gelip izlediğim sergilerini İlkhaber gazetesinde yazmıştım. Gazeteleri verdim. Teşekkür ettiler.

Nurettin Gözen elli yıldır reklamcılık, resim, tabelacılıkla uğraşıyor. Mehmet Bal atölyesden mezun olmuş. Şu an Pegasus Oteller ressamlığını yapıyor. 30 kadar kişisel sergi açmış, bir kadar da karma sergiye katılmış. Sıcak renkleri tercih ediyor. Tema olarak doğa ve insanı işliyor.  “İlk olarak bu 23 Nisan Bayramında otuz kadar çocukla birlikte bir haftadır resim çalışıyoruz. İleride bu tür çalışmalarımız sürecek. 2 Mayıs 2016 pazartesi günü burada sergi açılışımız olacak, bekleriz” diyor. Bir aksilik olmazsa geleceğimi belirttim.

Tarsus 007

Sergide, Ümit Aslan, Nurettin Gözen, Bayram Şenbaş, Buket Esigemez, Hüseyin Güngören, M. Temel Cinsüllüoğlu, Metin Oğuz, Münevver Işın, Sema Tüfekçi, Tülay Aslan, Tuğba Küçükbahar, Dünya Gözen, Gönül Ateşe  adlı ressamların resimleri sergilenecek…

Bu sıralarda Başkan Ümit Aslan geliyor, onunla konuşuyoruz. Ümit Aslan resim öğretmeni. Malatya Üniversitesi Resim Bölümünü öğretim üyesi Prof. Cebrail Ötgün , Doç. Adnan Yalın atölyelerini bitirmiş 1996’da. Diyarbakır-Ergani Lisesi’nde göreve başlamış, 15 yıldır Tarsus Orta Okulu’nda çalışıyor. Tarsus-Ressamlar Derneği, Futbol Derneği kurucu üyesidir.

Şimdi de Ressam Gönül Ateş’i tanıyalım: 1980 Düziçi Öğretmen Lisesi mezunu. 2009’dan beri resim yapıyor. Tema olarak doğa ve kadınları işliyor. Sıcak renkleri seviyor. “Resimlerimde güzellik, estetik öne çıkıyor” diyor.

Tarsus 005

Orada çalışan çocuklardan ikisiyle konuştum.  Ilgın Çakıcı, Hazal Zeynep Bilgin. İkisi de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası İlkokulu 4. sınıfındalar Ilgın beş yaşından, Hazal üç yıldan beri resim çalışıyor. İkisinin de resimleri çocuk resminin üstüne taşmış. İkisi de sıcak renkleri kullanıyor. Hazal ayrıca keman çalıyor. “Bütün çocuklar sanatla uğraşsın” diyorlar. Babaları, anneleri destek veriyor.

Read Previous

“Special Politic”

Read Next

3 MAYIS 2016 SALI ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: